Unikátny autobus Mielec, postavený na podvozku Škoda 706 RTO je na predaj!

Mielec bol typ špeciálneho autobusu, vyrábaný v Poľsku pre potreby televízie ako mobilné TV zariadenie. Nebolo ich vyrobených viac, ako 30 kusov, preto nás zaujalo, že jeden z nich je na predaj.

Autobusu Mielec sme sa podrobne venovali v tomto článku. Dozvedeli ste sa sa v ňom napríklad aj to, že telo televízneho vozidla bolo vyrobené z oceľového skeletu pokrytého hliníkovým plechom. Charakteristický rebrovaný pás na boku bol vyrobený z laminátu. Vo vnútri sa nachádzalo kompletné vybavenie televízneho štúdia. Technici obrazu a zvuku – každý mal svoju vlastnú izbu. Na konci bola malá priehradka s umývadlom. Strechu zaberala konštrukcia, na ktorú sa dala umiestniť kamera, tiež antény a sklápacie radary na prenos.

Inzerát

Na portáli OLX.pl sa objavil tento inzerát: Na predaj Mielec WZT – TV auto na podvozku Škoda 706 RTO alias Jelcz 043 (OGÓREK). V rokoch 1967-1974 bolo vyrobených 29 kusov týchto vozidiel pre poľskú televíziu, do dnešného dňa sa zachovali len dva exempláre, jeden v múzeu a môj s číslom 27. (podľa našich informácií sú dochované minimálne 4 kusy – poznámka redakcie). Vozidlo je úplne funkčné, pojazdné a kompletné, všetko funguje, pôvodný lak, bez hrdze, hliníková karoséria, pneumatický posilňovač riadenia a spúšťanie rezervného kolesa, parkovacie kúrenie, inštalácia 24v/230v, sociálne bývanie, doklady na prihlásenie. Možnosť výmeny. Cena 97000 zł (čo je pri aktuálnom kurze cca 21 780 Eur).

Nestáva sa každý deň, aby sme si mohli prehliadnuť takýto unikát zvonku aj zvnútra. Vďaka predajcovi, ktorý v inzeráte zverejnil množstvo fotiek, máme aj túto možnosť. Snímky nájdete v galérii.

Via: OLX.pl

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest