Autobus Škoda 706 RTO LUX v nemeckej mutácií historickej brožúry Motokovu

Neprešlo veľa času odvtedy, ako sme vám v podobnej brožúre predstavili všetky varianty vyrábaných autobusov Škoda 706 RTO. Nasledovná brožúra je venovaná tomuto autobusu vo verzii LUX.

Už len dodáme, že Motokov bol podnik zahraničného obchodu, ktorý sa špecializoval na predaj automobilov mimo Československa. Jeho vývozné reklamné brožúry dodes poskytujú dobové svedectvo aj o propagácií našich autobusov v zahraničí.

Verzia autobusu ŠKODA 706 RTO LUX pre cestovanie na dlhé vzdialenosti

Továrenská značka
ŠKODA
Typ
706 RTO LUX
Podvozok
ŠKODA 706 RTO, oceľový rámový;
Výrobca
LIAZ, np, Rýnovice
Motor
ŠKODA 706 RTO, stojatý radový šesťvalec OHV 

Výrobca LIAZ, np, Rýnovice

Palivo
motorová nafta
Objem nádrže
350 litrov
Vstrekovanie paliva
priame, pomocou vstrekovacieho čerpadla PAL
Vstrekovací tlak
170 ATM
Zdvihový objem
11 781 cm³
Výkon
160 k / 1 900 ot/min (117,8 kW / 1 900 ot/min)
Krútiaci moment
70 kgm / 1 200 ot/min

Brožúra

Autobus je určený na prepravu 35 sediacich cestujúcich. Užitočné zaťaženie 1200 kg s maximálnou celkovou hmotnosťou automobilu 12 800 kg. Šesťvalcový dieselový motor, vodou chladený, s priamym vstrekovaním paliva. Hlava valcov pre dva valce dohromady, kľukový hriadeľ zo 7 dielov, ktoré sú uložené v šiestich ložiskách, ovládané ozubenými stúpačkami, pomocou spoločného vačkového hriadeľa. Vstrekovacie čerpadlo Olfitar Motorpal s konštantným vstrekovaním paliva, mechanický regulátor. Napájacie čerpadlo. Dvojitý palivový filter. Dva vírivé filtre nasávaného vzduchu s cyklónovými predčističmi a tlmičom nasávania. Chladenie motora vodou pomocou vodného čerpadla + ventilátor. Štvorradový rúrkový chladič s termostatom a pretlakovou zátkou.

Technické špecifikácie

Rám podvozku obdĺžnikový, nitovaný, vyrobený z lisovaných profilových pozdĺžnych nosníkov Systém riadenia: na ľavej strane vozidla priamo so šnekovým segmentovým prevodovým pomerom. 21:1. Prevodovka manuálna, nesynchronizovaná, 5+1 rýchlostí, náplň oleja P19 – 10 litrov. Diferenciálová skriňa je súčasťou portálovej zadnej nápravy, prevod dvojnásobný, najprv čelnými kolesami so šikmým ozubením a následne kužeľovým pastorkom. Hnacie hriadele kolies sú z ušľachtilej ocele, pružné a odľahčené. Predná náprava tuhá, kovaná z ušľachtilej ocele, odpružená pozdĺžnymi poloeliptickými listovými perami. Posilňovač riadenia vzduchový, s valcom na pomocnej tyči a rozvodným zariadením na riadiacej tyči Brzdy prevádzkové – tlakovzdušné, dvojkruhové, prevádzkový tlak 5 ATM. 

Štandardná výbava autobusu Š 706 RTO LUX

Slnečná clona, ​​dve spätné zrkadlá, hasiace zariadenie, pokrývka na masku chladiča, elektrický a pneumatický klaksón, dva stierače, rýchlomer s tachografom, teplomer chladiacej vody, tlakomer oleja a dva tlakomery vzduchu. Sada náradia a vybavenia podľa zoznamu priloženého k autobusu. Sada náhradných dielov podľa zoznamu priloženého k autobusu. Príplatková výbava pre verziu LUX: Plachta na zakrytie batožiny na strechu, dve hmlové svetlá hodiny. Neštandardné prevedenie a výbava autobusu na špeciálnu objednávku: 1. Pomôcka na ovládanie vzduchu 2. Kúrenie naftové. 3. Výbava pre tropické a subtropické zóny.

Zdieľať tento článok

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest