Od 21. apríla 2022 sa cestujúcim ruší povinné prekrytie horných dýchacích ciest v autobuse

Vzhľadom na zlepšujúci sa vývoj epidemickej situácie pristupuje rezort zdravotníctva k uvoľňovaniu celoplošných opatrení: aj keď sa COVID-19 stále šíri, aktuálne nespôsobuje veľký tlak na zdravotnícke zariadenia.
Opatrenia sa od štvrtka 21.04.2022 zmiernia v oblasti prekrytia dýchacích ciest a domácej karantény úzkych kontaktov. Nosenie respirátora už nebude povinné vo veľkej časti interiérov, vrátane hromadnej dopravy a taxislužieb a ani na hromadných podujatiach. O karanténe úzkych kontaktov už rozhodne lekár, a teda nebude automatická.

Vyhláška k prekrytiu horných dýchacích ciest
Link na vyhlášku
Účinnosť: 21. apríla 2022
Prekrytie horných dýchacích ciest už vôbec nebude povinné v exteriéroch, teda ani na hromadných podujatiach organizovaných vonku a nebude povinné ani vo väčšine interiérov, vrátane verejnej hromadnej dopravy, taxislužieb a hromadných podujatí.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas:
“Hoci prekrytie horných dýchacích ciest už od štvrtka 21. apríla 2022 nebude vo väčšine prípadov povinné, pripomíname, že stále ide o jednoduchú a efektívnu cestu ako znižovať riziko prenosu nákazy. Je v úplnom poriadku, ak sa aj pri pozitívnom vývoji epidemickej situácie rozhodnete naďalej chrániť a respirátor si nasadíte v situáciách, ktoré vyhodnotíte ako rizikové. Nosenie tejto ochrannej pomôcky má stále význam, ak sa chystáte stretnúť s osobami vo vyššom veku, chronicky chorými, tehotnými ženami či inými osobami náchylnými na infekcie či na ťažší priebeh ochorení. Rovnako má význam, ak sa pred ich návštevou vyhnete rizikovým miestam, najmä takým, kde sa zdržuje väčší počet cudzích ľudí.

Zdroj: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Od 18. októbra 2021 sú cestujúci povinní používať v autobuse respirátor triedy FFP2

Od 11. októbra 2021 sú cestujúci v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Detva, Krupina, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica a Žiar nad Hronom povinní používať v autobuse respirátor triedy FFP2. V okrese Banská Štiavnica platí naďalej povinnosť používať rúško resp. inú alternatívu.

Od 4. októbra 2021 sú cestujúci v okresoch Detva, Krupina, Veľký Krtíš a Žarnovica povinní používať v autobuse respirátor triedy FFP2. V ostatných okresoch (Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Zvolen a Žiar nad Hronom) platí naďalej povinnosť používať rúško resp. inú alternatívu.

Od 27. septembra 2021 sú cestujúci v okresoch Brezno, Krupina, Veľký Krtíš a Žarnovica povinní používať v autobuse respirátor triedy FFP2. V ostatných okresoch (Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Detva, Zvolen a Žiar nad Hronom) platí naďalej povinnosť používať rúško resp. inú alternatívu.

Od 20. septembra 2021 sú cestujúci v okresoch Banská Štiavnica, Brezno, Krupina, Veľký Krtíš, Zvolen a Žarnovica povinní používať v autobuse respirátor triedy FFP2. V ostatných okresoch (Banská Bystrica, Detva a Žiar nad Hronom) platí naďalej povinnosť používať rúško resp. inú alternatívu.

Od 13. septembra 2021 sú cestujúci v okrese Krupina povinní používať v autobuse respirátor triedy FFP2. V ostatných okresoch, v ktorých zabezpečujeme dopravnú obslužnosť platí naďalej povinnosť používať rúško resp. inú alternatívu.

Od 5. júla 2021 sú cestujúci povinní používať v autobuse rúško resp. inú alternatívu.

Od 31. mája 2021 sú cestujúci povinní používať v autobuse rúško resp. inú alternatívu, okrem okresu Banská Štiavnica, kde naďalej plati povinnosť používať respirátor triedy FFP2

Od 8. marca 2021 sú cestujúci povinní používať v autobuse respirátor triedy FFP2

Od 18. marca 2020 sa zakazuje cestovať v prostriedkoch prímestskej autobusovej dopravy bez rúška alebo inej vhodnej náhrady

Od 16. marca 2020 sa zakazuje cestovať v prostriedkoch MHD Brezno bez rúška

Od 16. marca 2020 sa zakazuje cestovať v prostriedkoch MHD Zvolen bez rúška

Od 16. marca 2020 sa zakazuje cestovať v prostriedkoch MHD Banská Bystrica bez rúška

!!! Opatrenia na ochranu vodičov a cestujúcich PAL !!!

Koronavírus – preventívne opatrenie SADZV

Základné informácie ohľadom KORONAVÍRUSU

Recommendations for people arriving from the areas of COVID -19 occurrence

Zdieľať tento článok

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest