Úžasná zbierka modelov autobusov v mierke 1:43 od Alexa

4 roky trvalo Alexejovi z Odincova (blízko Moskvy), kým vytvoril úžasnú zbierku modelov autobusov. Dnes vás pozývame na návštevu do jeho kráľovstva.

Bohatsvo v škatuliach

Sám Alexej hovorí o svojom koníčku takto: Autobusy som začal zbierať asi pred 4 rokmi, úplne spontánne. Myslím si, že nielen ja, ale aj mnoho ďalších ľudí rád pozoruje niečo, čo spája jedna téma. Hľadáme rozdiely medzi rovnakými objektmi. Teraz mám celú paletu autobusov: pozerám na ne každý deň a vôbec mi to neprekáža. A tiež je veľmi pekné sledovať, ako sa vyvinul dizajn autobusov! “

Zbierka teraz obsahuje 165 modelov autobusov v mierke 1:43. Celé toto bohatstvo bolo donedávna uložené v škatuliach. Alexej dlho hľadal vhodnú vitrínu na umiestnenie zbierky a na ochranu modelov pred prachom. A konečne, nie je to tak dávno, čo sa flotila miniatúrnych autobusov presunula do priestrannej, svetlej „garáže“.

Prečo práve autobusy?

Alexej hovorí: Myslím si, že láska k autobusom pochádza z detských spomienok, keď sme s rodičmi prišli na autobusovú stanicu, aby sme šli za babkou do susedného regiónu Ivanovo v malom meste. Na stanici bol taký kľukatý obrubník, aby sa autobusy približovali pod uhlom 45 stupňov. Boli rôzne LAZ, LiAZ, KavZ, samozrejme Ikarus. Naozaj som chcel jazdiť na všetkých. Náš autobus bol vždy obsluhovaný na prvých nástupištiach, zjavne to bola obľúbená medzimestská trasa. Zakaždým prišiel Ikarus 256, bezpochyby najkrajší a najpohodlnejší zo všetkých ostatných: červený, s obrovskými oknami a veľkými sedadlami (ako sa mi vtedy zdalo). Veľmi dobre si tieto výlety pamätám.“

V zbierke Alexeja nájdete autobusy z rôznych epoch a krajín.  A ak si pozorne prezriete obrázky v galérii, uvidíte aj niečo z Československa.

P.S.: Fotografie modelov v tej najlepšej kvalite si môžete stiahnuť TU.

Zdroj: Yandex

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest