Už si počul o autobusovej zoznamke? V Krasnojarsku naozaj existuje

Dnešný svet ponúka plno možností na zoznámenie. Ale aby to niekto robil pomocou autobusu? A veru naozaj – obľúbenou zoznamkou v Rusku je práve takáto.

Krasnojarsk (rus. Красноярск) je tretie najväčšie mesto na Sibíri  Žije tu okolo 1 090 000 obyvateľov.  K obľúbeným činnostiam mládeže patrí zoznamovanie sa. Či už cez sociálne siete, na hodobno – tanečných podujatiach, festivalov a —- cez autobus!

Lásku svojho života môžeš stretnúť naozaj kedykoľvek

…aj v autobuse. Naprieč dejinami ľudstva platí, že všetci túžime po láske. Niekedy tak veľmi, až sa v tom stratíme.  Človek je spoločenský tvor. Ľudia sami vyhľadávajú spoločnosť iných ľudí. Radi zdieľajú svoje názory, pocity, zážitky a pohľad na svet. Ľudská spoločnosť dokáže fungovať a neustále sa vyvíjať vďaka spolupráci množstva ľudí.

Mnohí sme však zažili obdobie, kedy sme si nahovárali, že sme škaredí, že nevieme komunikovať, že sa nikomu nepáčime a podobne. Aj napriek tomu všetkému, je úplne prirodzené túžiť po láske. Pretože láska – akákoľvek, nielen partnerská a najmä tá „skutočná“ láska – robí náš život oveľa ľahším, krajším, naplnenejším.

Autobusová zoznamka

Práve pre nesmelých vznikla na známej ruskej sociálnej sieti „V kontakte“ zaujímavá zoznamka. Vznikla ako časť skupiny s názvom „Počuli sme v autobuse“, ktorá sa venuje zážitkom v autobusoch – táto skupina sa volá „Počuli sme v autobuse/Krasnojarsk“ (Подслушано в Автобусе/Красноярск) a funguje vyslovene na zoznámenie.

Skupina vznikla v októbri 2016 a jej administrátori o nej hovoria toto:

Ak hľadáte niekoho „strateného“ z autobusu, táto skupina je určená práve pre vás.
Skupina bola vytvorená tak, aby ste našli toho pravého človeka, s ktorým ste sa stretli v autobuse, usmiali na seba, ale báli ste sa pokúsiť o niečo viac.

Ako to funguje?

Úplne jednoducho. Do skupiny stačí napísať napríklad toto: „Dievča v žltom tričku, ktoré si dnes odchádzalo autobusom MHD 44 o 15:14 zo zastávky na Kopylovskom moste, si roztomilé. Ja som bol ten vysoký v čiernom tričku so zeleným batohom. Ak máš záujem, odpíš mi.

A v mnohých prípadoch nasleduje fotografia dotyčnej, samozrejme, najčastejšie s ospravedlnením „prepáč, že som ťa odfotil, ale okúzlila si ma tak, že som chcel mať na teba pamiatku.“

Funguje to samozrejme aj naopak – dievča hľadá chlapca.

A tiež sa zoznámenie nemusí týkať priamo autobusu, ale aj čakania na autobusovej zastávke alebo cestovania v trolejbuse, električke. Nedávno sa tu dokonca zjavil „dopyt“ po milom chlapcovi z lietadla, ktorý sa milo usmieval.

Nejaký čas sme túto internetovú skupinu sledovali a zistili sme, že aj keď mnohým našincom bude pripadať tak trochu trápna, v Krasnojarsku mnohí mladí na túto „hru“ pristúpili. Za všetky ohlasy sme vybrali jeden, ktorý sme preložili:

„Láska nám dodáva silu znášať akúkoľvek životnú cestu. A čím viac jej máme, tým ľahší a krajší je život nás a našich blízkych  či dokonca celý náš vlastný svet.“

Foto: vk.com

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest