Skvosty amerického autobusového priemyslu sa predstavili v Pionierskej dedinke

The Little Log House Pioneer Village je miesto, ako stvorené pre každého, kto sa rád vracia v čase a histórii. Koniec júla 2023 patril autobusom!

Je celkom nepravdepodobné, že ste víkend 28. – 30. 7. 2023 strávili v USA v južnej Minnesote. Práve tu sa v tomto čase konala akcia „Little Log House Pioneer Village – Antique Power Show“, ktorej ťahákom boli krásne zrenovované autobusy, ktoré sa v priebehu rokov stali symbolmi americkej dopravy.

The Little Log House Pioneer Village je miesto, ktoré je ako stvorené pre každého, kto sa rád vracia v čase a histórii. Rodina Bauerovcov založila toto nádherné miesto pred 32 rokmi. Každý rok organizuje tematické akcie, vďaka čomu sa Pioneer Village stáva jedinečným miestom. Posledný júlový víkend sa tu predstavili autobusy z  The Busboys Collection. My vám v článku predstavíme fotografie z predvíkendového umiestnenia týchto vozidiel na pozemku Bauerovcov, teda z času, kedy tu ešte neboli návštevníci.

The Busboys Collection

Neziskovú organizáciu „Bus Boys Collection“ založili bratia Dan a Stan Holterovci v roku 2009. Ich cieľ je zachovať a chrániť dedičstvo autobusového priemyslu zbieraním a reštaurovaním historických autobusov. A tiež spomienkových predmetov súvisiacich s týmto odvetvím.

Rodina Holterovcov vlastní spoločnosti, ktoré prevádzkujú miestnu a celoštátnu charterovú dopravu, prímestskú dopravu a zájazdy. Úspešný rodinný podnik založili George a Marilyn Holterovci v roku 1959, keď boli Dan a Stan ešte chlapci. Keďže bratia vyrastali v autobusovom biznise, vyvinuli si vášeň pre zachovávanie pamiatok a odhodlanie vyhľadávať a zachovávať históriu svojho odvetvia.

Viac ako 100 historických autobusov v zbierke predstavuje pravdepodobne najväčšiu zbierku prevádzkyschopných autobusov v Severnej Amerike, ak nie na svete. Niekoľko autobusov zo zbierky sa využíva sa na špeciálne podujatia a produkcie, pri ktorých sa o históriu delia s ostatnými.

The Little Log House Pioneer Village

Vznik dediny je datovaný do roku 1987, keď Steve Bauer pomáhal susedovi zbúrať dom v oblasti Hastings. Počas búrania objavil pod obkladom domu trámy, ktoré pochádzali z rokov 1856-57. Namiesto toho, aby pokračoval v búraní stavby, Steve zrub zachránil a premiestnil ho na svoju farmu. Vďaka Stevovmu talentu na obnovu budov a vášni jeho manželky Sylvie pre zdobenie a zbieranie starožitností sa zo zrubu stala krásna, útulná chata a bol pomenovaný „Malý zrubový dom“, odtiaľ teda názov Little Log House Pioneer Village. Od tohto momentu začali Bauerovci svoju cestu zbierania a reštaurovania budov a artefaktov, ktoré by boli zničené, vyhoreli alebo by boli zbúrané, keby ich nezachovali ako súčasť dediny.

Dnešok…

Obec sa v priebehu rokov veľmi rozrástla a má približne 45 zrekonštruovaných budov, repliku špirálového mosta v Hastingse, kvetinovú záhradu navrhnutú Sylviou Bauerovou a množstvo iných vzácností.

Bauerovci každoročne organizujú trojdňové podujatie s názvom Little Log House Antique Power Show, ktoré vždy pripadá na posledný celý víkend v mesiaci júl. Je to jediný čas počas roka, keď je dedina otvorená pre verejnosť, aby si záujemcovia mohli pozrieť a vychutnať kúsky z minulých čias. inak sa nehnuteľnosť celoročne využíva na súkromné podujatia, ako sú: svadby, recepcie, oslavy výročí, sviatočné večierky, stretnutia, firemné akcie a profesionálne fotografovanie.

Sme radi, že vám dnes môžeme priniesť tieto zábery.

Foto: The Busboys Collection

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest