Školský autobus slúži inšpiratívnemu páru s deťmi na spoznávanie krajiny aj ako dom na kolesách

Andy, Amber, Jake a Daisy sú cestujúci na plný úväzok. Pomocou jednej z najkrajších konverzií školského autobusu si splnili sny o bývaní a cestovaní.

Začalo to zemetrasením…

 22. februára 2011 zničilo mesto Christchurch na Novom Zélande zemetrasenie o sile 6,3 stupňa. Zahynulo 185 ľudí. Uprostred skazy boli Andy a Amber Cleverleyovci uväznení na vrchole výškového hotela, kde sa stretli s Američanom, ktorého poznali iba ako Jeremyho. V najstrašnejších životných podmienkach – uväznení a mysliac si, že sa budova zrúti pri následných otrasoch zemetrasenia – vytvorili väzbu, navzájom sa podporovali a hovorili o tom, čo by vo svojom živote zmenili, keby sa im podarilo utiecť z budovy a prežiť . O mnoho hrôzostrašných hodín neskôr boli zachránení. No rozdelil ich chaos, ktorý nasledoval. Už sa nikdy viac nevideli. V nasledujúcich rokoch bojovali Andy a Amber s vážnym posttraumatickým stresom a depresiou. Vynaložili všetko úsilie, aby znovu postavili svoje životy a pokúsili sa ich zmeniť spôsobom, o ktorom hovorili v ruinách tejto výškovej budovy.

New life

Nový život vlastne pre celú rodinu začal tým, že Andy a Amber dali výpoveď u svojich zamestnávateľov. Jedným z dôvodov, prečo sa rozhodli kúpiť autobus a vyraziť na cesty ako rodina, bol ten, že ich pracovné zaťaženie bolo príliš stresujúce. Deň za dňom ubiehal v šialenom zhone. Človek si uvedomil, že sa to takto ďalej ťahať nedá. Problém boli peniaze. Životné náklady v Aucklande sú veľmi vysoké. Každý mesiac platili približne 3000 NZD (novozélandských dolárov ) za nájom. To je v prepočte viac, ako 1800€. Keďže mali nejaké úspory, rozhodli sa znížiť svoje výdavky na minimálnu možnú mieru. Vtedy sa začali pohrávať s myšlienkou žiť v autobuse.

Urob si sám

DIY je pojem, ktorý označuje všetko vyrobené vlastnými rukami. Aj tento autobus bol vlastne kutilský projekt. Andy a Amber bili ľudia, ktorí mali len veľmi málo skúseností so stavebnými, tesárskymi, klampiarskymi a elektrotechnickými prácami. Ale – kde je chuť, tam je vôľa a kde je vôľa, tam je cesta. Túžba rodinnej snahy žiť jednoduchý život a dopriať svojim deťom tie najlepšie zážitky, aké môžu bola veľmi vysoká a nakoniec sa všetko podarilo. Znížením svojich výdavkov a životom v autobuse mohli opustiť obe svoje zamestnania a vytvoriť niekoľko malých príjmových tokov na podporu svojho životného štýlu, vrátane kanála YouTube a stránky Patreon. V autobuse plánujú svoje deti vzdelávať doma. Ak chcete o tomto autobuse a živote v ňom vedieť viac, navštívte videokanál Bus Life NZPatreon.

Zdroj/foto: Exploring Alternatives

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest