Posledná jazda mladej Turkyne za volantom autobusu bola v svadobných šatách!

Ženích z Jordánska si zobral za manželku najslávnejšiu tureckú vodičku autobusu. Tá si odviezla svadobných hostí sama.

Turecké mesto Trabzon zažilo pred niekoľkými rokmi špeciálnu svadbu. Vtedy 29 ročná Maltam Kurtová sa rozhodla pre netradičný krok. Odviezť svadobčanov autobusom.

Profesionálka

Nie je tomu tak dávno, ako sme priniesli podobný príbeh nevesty Wu Zheng, ktorý sa stal v Číne. Mysleli sme si, že išlo o ojedinelý prípad. Mýlili sme sa. Maltam Kurtová pre jedno z tureckých médií uviedla, že už od detstva milovala veľké autá, pretože jej otec bol vodičom nákladného vozidla. Preto sa rozhodla pracovať ako vodička autobusu v turistickej spoločnosti mesta Trabzon.  Vždy vyzdvihovala, že jej práca umožňovala túlať sa po mnohých tureckých mestách. Navyše získala veľa zručností a skúseností. V priebehu rokov si tiež zvykla na užasnuté pohľady, ktorým čelila. V Turecku síce ženy za volantom nie sú ničím výnimočným, no pohľad na drobné žieňa za volantom veľkého zájazdového autobusu bol predsa len pre niektorých šokom. Jej fotografie a videá sa často objavovali v médiách a tak sa z nej stala turecká celebrita.

Maltam bola v civilnom živote hviezdou autobusovej dopravy

Posledná jazda

Maltam  sa rozhodla zavesiť autobusárčinu na klinec po tom, ako sa vydá. Zároveň sa rozhodla, že jej posledná cesta ako šoféra autobusu bude vo svadobných šatách. Jej jordánsky ženích Laith Azzam, ktorý pracuje v tej istej turistickej spoločnosti, v deň svadby nastúpil so svojou budúcou manželkou do vyzdobeného autobusu. Nevesta sedela na sedadle vodiča a on vedľa nej, zatiaľ čo hostia obsadzovali miesta pre cestujúcich.  Takto sa vydali na jazdu cez mesto, za trúbenia klaksónu autobusu. Okoloidúci vyťahovali mobilné telefonáty a neskôr zaplavili internet fotografiami a videami špeciálnej svadby.

Bol to naozaj koniec Maltaminej autobusovej kariéry? Nevesta ešte počas svadby povedala, že ak jej manžel kúpi vlastný autobus, tak sa za volant vráti.

Foto: alarab.co.uk, zafafi.me, turkpress.co, aa.com.tr,

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest