Odeith – chlapík, ktorý dokonale zmätie vašu myseľ autobusovou ilúziou

Pohľad na muža, sediaceho na vraku autobusu je krásnou optickou ilúziou od chlapíka, používajúceho umelecké meno Odeith, ktorý realistickým graffiti zmenil výklenok v starej hale na umelecké dielo.
Odeith sa narodil v roku 1976, v meste Damaia (Portugalsko). Okolo roku 1990, kedy sa móda umeleckého graffiti začala šíriť po celom Portugalsku, rozhodol sa venovať mu naplno. Ak si pozriete portfólio tohto umelca, presvedčíte sa, že patrí k svetovým špičkám vo svojom obore.

Ohromujúca ilúzia

Sergio Odeith, 46-ročný portugalský umelec graffiti, pred troma rokmi ohromil tisíce používateľov internetu, keď na Instagrame zverejnil svoje najnovšie dielo pouličného umenia. Za menej ako 7 hodín od zverejnenia získal príspevok takmer 80 000 lajkov. Umelec, ktorý je známy tvorbou neobyčajných 3D graffiti, sa tentoraz rozhodol pomocou farby v spreji premeniť betónový blok na opustený autobus. Detaily sú také pôsobivé, že kto sa na hotové obrázky projektu pozerá prvýkrát, verí, že sa naozaj pozerá na autobus.

Nulová inšpiráca

Umelec kedysi v rozhovore vysvetlil, že to, ako sa inšpiroval nakresliť opustený autobus na betónový blok, bola zábavná historka. Povedal, že na miesto, kde teraz maľba stojí, išiel s niekoľkými priateľmi a spočiatku mal nulovú inšpiráciu: „Dokonca som si ani nevzal z auta plechovky [so sprejom].“ Keď sa však vrátil domov a poriadne si zdriemol, dostal inšpiráciu. „Takže na druhý deň som urobil maľbu 3D objektu. Vedel som, že sa to perfektne hodí a úplne odlišuje od všetkých mojich diel.“

Odeith spomenul, že len jeden fanúšik správne uhádol, čo plánuje nakresliť. Prezradil, že kresba autobusu mu trvala približne 10 hodín a použil na ňu približne 30 sprejov.

Hádaj, čo to bude

Pred troma rokmi v auguste Odeith zverejnil fotografiu masívneho betónového bloku a položil svojim fanúšikom túto zaujímavú otázku: „Čo si myslíte, že bude namaľované tentoraz?“ Jeden milovník Odeithovho 3D street artu si myslel, že namaľuje modlivku, zatiaľ čo iný sa domnieval, že to bude obrovský had. Niet sa čomu čudovať, keďže Odeith už predtým namaľoval veľa strašidelných plazov. Našťastie, jeden človek uhádol správne. Odeith bol rád, že aspoň jeden človek prišiel na jeho plán nakresliť autobus. A tak ho aj nakreslil.

©️ Odeith

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest