Nový život starých autobusov

Viete, ako sa dá recyklovať autobus? Dnes vám predstavíme vozidlá verejnej dopravy, ktoré neskončili v železnom šrote, ale naopak – bola im ponúknutá šanca na nový začiatok. Pozývame na prehliadku, ktorú by sme mohli pokojne nazvať – defilé kreatívnosti.

Ikarus – office

Láska k autobusom u niektorých ľudí nepozná hranice. A ani žiadne prekážky. S domácou kanceláriou, vyrobenou z prednej časti Ikarusu sme fanúšikov nášho facebookového profilu zoznámili v samostatnom albume. Dnes už iba dodáme: Keď pracujete z domu, potrebujete trochu miesta alebo zákulisie na to, kde budete tvoriť a kde vás nikto nebude rušiť. Vlastníctvo skutočnej domácej kancelárie by vás stálo majetok, ale s trochou fantázie, inovácií a snahou to urobiť sami, vás to nebude stáť až tak veľa. 

Luxusná reštaurácia

Na obrázku nevidíte bežný autobusový bufet, ale 5 hviezdičkovú reštauráciu so službami, o ktorých by sa vám pri pohľade na toto vozidlo hádam ani len nesnívalo. Tento Double Decker má v spodnej časti jedáleň a v hornej kokteilový bar. Dostať sa do jeho vnútra nie je vôbec ľahké. Zvyčajne sa objednáva na svadobné hostiny, rodinné oslavy a iné podobné udalosti.

Protitornádový úkryt

Verili by ste, že niekto miluje autobusy natoľko, že dokonca súhlasí s tým, že v nich bude žiť? Verte tomu, že podobných vozidiel sú po svete tisíce. Sú medzi nimi luxusné typy, ale aj celkom obyčajné. A dokonca špeciálne. Hoci táto kopa zeme navonok nevyzerá úplne ako autobus, v skutočnosti je to naozaj on. Jeho majitelia ho premenili na bunker, kde sa môžu schovať počas tornáda.

Umelecká galéria

Prečo chodiť navštevovať umelecké galérie, keď k vám môže jedna z nich prísť? Obyvatelia Liverpoolu mali omnoho väčšie šťastie ako ostatní, pretože takýto autobus cestuje po okolí mesta a ponúka každému, aby si užil zbierku úžasných diel miestnych a národných autorov.

Detské ihrisko

Takéto neobvyklé ihrisko sa nachádza vo Walese vo Veľkej Británii. Bez špeciálnych nákladov na výstavbu dostali miestne deti a hlavne chlapci vynikajúce miesto pre svoje hry.

Garáž

Stará kabína autobusu ako originálny nápad pre tých, ktorí stále nemajú vlastnú garáž. Možno to znie neuveriteľne, ale prvé „autobusové“ garáže pre osobné automobily boli zdokumentované už pred viac, ako 80 rokmi.

Záhrada so skleníkom

Ak ste zástanca netradičných spôsobov pestovania kvetov a plodín, je čas zmeniť starý autobus na mini-záhradu. Okrem toho, že autobus získa zaručený pôsobivý vzhľad, môžete jeho vnútro využívať aj ako skleník.

Bazén

Bazén nemusí byť len stavbou, určenou pre verejnosť. Aj takýto súkromný plavecký kútik poteší. Toto je pravdepodobne jeden z najpodivnejších a najneuveriteľnejších spôsobov recyklácie starých autobusov.

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest