Noc múzeí vo Varšave v znamení historických autobusov objektívom Rafała Roguského

Každý rok Európska Noc múzeí a galérií ponúka príležitosť objaviť dedičstvo našich predkov a zároveň  spoznať zaujímavé miesta  originálnym spôsobom. 

Podujatie s názvom Noc múzeí (resp. Noc múzeí a galérií) je tradícia, ktorú založila francúzska iniciatíva s cieľom podporiť význam Medzinárodného dňa múzeí. K podujatiu sa neodmysliteľne pripája aj Slovenská republika s celoslovenským programom. Zúčastnené  organizácie v celej Európe prostredníctvom  podujatia  spájajú  talent umelcov, profesionálov , kurátorov, kustódov alebo dobrovoľníkov z rôznych oblastí kultúrneho života.  Každá z nich originálnym spôsobom zdôrazňuje svoje poslanie a predovšetkým prezentuje kultúrne dedičstvo (výtvarné umenie, moderné umenie, etnografia, archeológia, tradície, techniku atď.).

Dnes si zaspomíname na rok 2019. Ak niekto zatúžil dostať sa v poľskej Varšave na prehliadku hociktorého z tamojších múzeí, mohol sa v rámci podujatia „Noc múzeí“ odviezť naozaj netradične. Veď aj historické autobusy patria ku kultúrnemu dedičstvu ľudstva. Na mieste činu nafotil tieto nádherné snímky Rafał Roguski a na našom facebookovom profile patrili k top hodnoteným. Prezrite si galériu.

©️ Rafał Roguski

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest