Keď si autobusári obujú kopačky…

Odkedy sa hrá vo svete malý futbal, nám nie je známe. Vieme len to, že dnes sa hrá po celom svete, na každom kontinente a takmer v každej krajine. Slovensko nie je výnimkou.

Odborová organizácia zamestnancov SAD Zvolen za pomoci členov zo závodu Modrý Kameň usporiadala 23.09.2023 6. ročník minifutbalového turnaja O putovný pohár OOZ SAD Zvolen. „Sme radi, že po odmlke, spôsobenej v minulých rokoch pandemickými opatreniami, sa nám v súčasnosti úspešne darí pripravovať pre našich zamestnancov akcie, pri ktorých sa dá bez akéhokoľvek klišé povedať, že spájajú a stmeľujú kolektív,“ povedal predseda OOZ, Ing. Radovan Spišiak.

Je to pravda. Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s. je spoločnosť, zamestnávajúca viac ako tisíc pracovníkov. Navyše v závodoch roztrúsených po Strednom Slovensku. Od Brezna, cez Banskú Bystricu, Zvolen až po Modrý Kameň či Žiar nad Hronom. Niektorí kolegovia si možno zakývajú na cestách spoza volantu autobusu. Iní sú takmer denne v telefonickom styku. Ale spoznať sa „naživo“, navyše v mimopracovnej oblasti, je za bežných okolností takmer nemožné. A práve k tomu slúžia aktivity Odborovej organizácie zamestnancov SAD Zvolen. Turnaj v minifutbale je toho dôkazom.

Aj za pár hodín sa dá zažiť veľa

V poradí 6. ročník minifutbalového turnaja O putovný pohár OOZ SAD Zvolen sa tento rok konal v hale Spojenej školy v Modrom Kameni.

Proti sebe sa postavili päťčlenné mužstvá zo závodov Banská Bystrica, Brezno, Zvolen, Modrý Kameň a Žiar nad Hronom. Systém turnaja bol jednoduchý: každý s každým, 4 hráči v poli + brankár, jeden zápas 2 x 10 minút. Dohromady sa tak vystriedalo 45 hráčov vrátane brankárov.

Z hľadiska ich povzbudzovalo 40 kolegov a rodinných príslušníkov v úlohe fanúšikov. Pozitívna rivalita na hracej ploche priniesla do súťaže tú správnu šťavu a nezabudnuteľné momenty. Sprievodný program akcie sa niesol v znamení tomboly pre hráčov a tomboly pre fanúšikov, do ktorých po 3 ceny venovala OOZ SAD Zvolen. A keďže minifutbal je šport, pri ktorom sa míňajú kalórie, dobre padlo aj občerstvenie po súťaži. Tomu kraľoval hlavne vynikajúci jelení guľáš, ale bodovali aj škvarkové pagáče či moravské koláče. Pivo, kofola a káva dominovali pitnému režimu.

Tabuľka

Výsledky turnaja:

1. Zvolen

2. M. Kameň

3. Brezno

4. B. Bystrica

5. Žiar nad Hronom

Je potrebné poznamenať, že mužstvo Zvolen sa stalo víťazom turnaja po prvýkrát v jeho histórii. Zvolenčania to dali „na pána“, keďže súťaž vyhrali suverénne, bez straty jediného bodu.

Zaujímavosťou je fakt, že všetky tímy zaznamenali aspoň jedno víťazstvo.

Ceny

Prvé tri ocenené družstvá získali pamätné poháre, kartóny piva, víťaz navyše dostal na jeden rok putovný pohár OOZ SAD Zvolen do úschovy

Tešíme sa na budúci – 7. ročník, ktorý bude opäť organizovať Odborová organizácia zamestnancov SAD Zvolen, tentokrát za pomoci členov zo závodu Banská Bystrica.

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest