Hypnotizujúca 3D projekcia na autobuse Ikarus v Bulharsku

„3D mapping show“ je nový smer vizuálneho umenia, ktorý za pomoci projekcie vytvára zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Najčastejšie sa projekcia používa na budovy, no „mapovať“ sa dá v podstate všetko – od stoličky po lietadlo. Alebo autobus…

Ikarus ako „plátno“

Takmer pred rokom organizovalo bulharské ministerstvo pre miestny rozvoj a verejné práce nevídanú show na starom autobuse Ikarus 280.04. Projekcia predstavila, ako sa zmenili mestá a dediny v Bulharsku vďaka európskemu financovaniu v rámci operačného programu „Regióny v raste“.  V rámci informačnej kampane operačného programu bola zorganizovaná výstava fotografií v sofijskej elektrickej verejnej doprave.

Nás zaujala práve spomínaná projekcia na Ikaruse. Za jej úspechom stojí nenápadný chlapík s umeleckým menom Vladzen.

Vladzen

Vladislav Iliev, známejší ako Vladzen, je vizuálny umelec, VJ a zakladateľ vizuálneho štúdia laboratória Phormatik Visual Lab , ktoré vytvára pôsobivé videoumenie rôznych divadelných a kinoprodukcií, hudobné a komerčné videá, festivaly, večierky a podobne. Vladislav vyštudoval scénografiu no venuje sa takmer výlučne interaktívnemu vizuálnemu umeniu. Jeho práca je kombináciou rôznych techník a vždy vyvoláva autentické a hypnotické zážitky, na ktoré je ťažké zabudnúť.

Tak sa na jeho show pozrime – tu je video:

Via: Vladzen

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest