Najpodivnejšie školské autobusy z celého sveta

Začína nový školský rok a my vám prinášame dôkaz, že autobusy pre žiakov a študentov nemusia byť nudné.

Dalo by sa povedať, že typický školský americký autobus pre nás dodnes predstavuje pre našinca akúsi kuriozitu. Samozrejme, aj na Slovensku školské autobusy existujú, zaregistrujeme ich však až úplne zblízka pri pohľade na tabuľu s nápisom „Školský autobus“.

V Amerike je to iné. Typická žltá farba a takmer jednotný dizajn nenechajú nikoho na pochybách, že sa blíži vozidlo, ktorého úlohou je odviezť ratolesti do a zo školy.

Existujú však výnimky, ktoré sú pre niekoho „cool“, pre iného podivné. Dnes sa na takéto školské autobusy pozrieme. Mnohé z nich vznikli ako recesia, ďalšie prešli tunningom a pôsobia v rôznych show, či už pretekárskych, alebo kaskadérskych.

Pravdou však je, že vždy, keď sa zjavia na cestách, pútajú zaslúženú pozornosť.

Nízkopodlažný
Kuriozitka z hlavného mesta Indie. Údajne najmenší školský „autobus“ v meste
Ďalší „najmenší“
Keď je ocko recesista
A možno cestou stretli Santu
Niečo pre Yogiho
S veselými farbami
Pre územia s populačnou explóziou
Relax po vyučovaní
Transformovaný do motocykla
Malé deti – malý autobus
Večná klasika
Postavený na hlavu
Za volantom kapitán Nemo
Adrenalínový

Na záver naozajstná (aj keď smutná) kuriozita. Vo vojnou zmietaných zónach v rozličných miestach sveta a hlavne tam, kde konflikty trvajú dlhodobo, zabezpečujú bežný život civilistov vojenské jednotky. Jedná sa hlavne o územia, ktoré sú teoreticky bezpečné. Napriek tomu je však potrebné vylúčiť akékoľvek ohrozenie. Preto v nich školské autobusy suplujú obbrnené transportéry, podobné ako tento:

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest