Hollywoodske špeciálne autobusy vás zoberú na miesta, kde sa točia skvelé filmy a seriály

Chceli by ste si posedieť na Sheldonovej sedačke zo seriálu Teória veľkého tresku? Alebo sa ocitnúť v Central Perku – obľúbenej kaviarni Priateľov? Slávne hollywoodske štúdiá vám to umožnia. Stačí nastúpiť do špeciálnych zájazdových autobusov.

Nájsť najlepšie štúdiové zájazdy v Hollywoode je však náročné. Prečo? Pretože ich je veľa!

Pri návšteve Los Angeles nie je pre milovníka filmu skutočne nič lepšie, ako využiť nejaký zo slávnych zájazdov do štúdií. Ktoré však navštíviť?

Warner Brothers

Warner Brothers Studio Tour sa nachádza v Burbanku a je podľa ohlasov najlepšie. Skvelo nadávkovaný mix filmového vzdelávania s absolútne neuveriteľným autobusovým turné je nad rámec toho, čo by ste od štúdiového turné očakávali. Warner Brothers skutočne ponúkajú najviac, pokiaľ ide o rozsah, pokiaľ ide o výlety. Na výber sú tri možnosti:

Štandardná prehliadka Warner Brothers

Nasadnite na otvorený autobus a zamierte do jedného z najznámejších filmových štúdií v Hollywoode. Každé jedno turné sa líši od predošlého. ​​To, čo môžete očakávať, je navštíviť rôzne backloty a zvukové pódiá rôznych produkcií. Je to záruka, že navštívite také klasické sety, ako sú spomínané ateliéry seriálu Teória veľkého tresku a kultový Central Perk od Friends.

Kto by nepoznal seriál Priatelia? Takto sa môžete odfotiť v Central Perku

Okrem expozície čarodejníckeho sveta v múzeu Warner Bros si tiež prezriete výstavu DC Universe, kde sa môžete vo voľnom čase rozhliadnuť po všetkých filmových rekvizitách a kostýmoch. Na turné sa dostanete aj do „fázy 48“, kde vstúpite do pohlcujúceho sveta, v ktorom film prechádza od scenára k plátnu. Od predprodukcie do postprodukcie vidíte, ako je film zostavený a interaktívne prvky vás určite zaujmú od začiatku do konca.

Klasická prehliadka Warner Brothers

Sprievodca vás prevedie štúdiom zameraným na klasické filmy a televízne relácie, a nie na moderné. Milovníci filmovej klasiky si naozaj prídu na svoje.

Okruh Warner Brothers Deluxe

Warner Bros Deluxe Tour ponúka bezpochyby najlepší zážitok z Hollywoodu. Jazda špeciálnym autobusom s mnohými zastávkami ponúka zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Táto 5-hodinová hĺbková prehliadka vás prevedie celým štúdiom. Pri živých scénach aj mimo nich stretávate hercov a herečky, ktoré poznáte len z plátna v kine či TV obrazovky. Štúdio je „živé“, takže na každej prehliadke môžete očakávať, že v danom okamihu spoznáte známu celebritu. Zájazd končí po piatich hodinách prehliadkou Batmobilu.

Okruh Universal Studios

Druhým miestom v najlepších štúdiových turné v Hollywoode sa môže pýšiť Universal Studios. Universal Studios kombinuje práce v štúdiu  so zábavným parkom v tomto neuveriteľne vzrušujúcom zážitku. Na výber sú dve možnosti. Štandardná prehliadka a VIP zážitok.

Štandardná prehliadka

Tento 60-minútový zážitok vás prevedie štyrmi akrami historického štúdia. Naskočte do autobusu Universal a preskúmajte niektoré veľké súčasti štúdia. Toto je prehliadka ako žiadna iná, pretože autobus sa v skutočnosti stáva súčasťou rôznych interakcií vrátane scény zemetrasenia v metre, zážitku 4D a niektorých epických scén plných špeciálnych efektov, kde sa predvádzajú rôzne efekty používané vo filmoch. Štandardná prehliadka je vzrušujúcou jazdou zmiešanou s informáciami o samotnom štúdiu. Po skončení prehliadky môžete preskúmať, čo môže ponúknuť zvyšok zábavného parku.

Universal Studios VIP Experience

Zatiaľ čo normálna autobusová trasa pokračuje parkom hore, VIP zájazd tu má zastávky.  Prehliadku zvukových pódií a filmových kulís z najväčších predstavení a filmov, aké kedy boli vytvorené. Navštívite tiež fascinujúce oddelenie rekvizít a môžete nakuknúť do zákulisia nakrúcania filmu. Autobusom navštívite kulisy, kde sa točil Jurský svet a napríklad Harry Potter.

Paramount Pictures

Tretími v našom zozname sú štúdiá Paramount Pictures, ktoré ponúkajú dva zájazdy. Štandardný a VIP výlet.

Štandardná prehliadka sa veľmi podobá na zájazdy predošlých dvoch štúdií. No Keďže Paramount zaberá oveľa menšiu plochu, je aj kratšia.

Pri VIP prehliadke budete oboznámení s vnútorným fungovaním štúdia. Získate praktické informácie o rekvizitách a porozprávajte sa so zamestnancami pracujúcimi na rôznych filmoch. Opäť tu môžete stretnúť filmové hviezdy a odfotiť sa s nimi.

Sony Pictures Studio Tour

Sony ponúka iba štandardnú prehliadku, nie sú k dispozícii žiadne VIP upgrady. V štúdiu sa nachádzajú niektoré ikonické rekvizity k známym filmom. Získate plno jedinečných zážitkov a niekoľko skvelých fotografií, na ktoré si budete pamätať po celý život.

Foto: Back to the Movies, Sean Evans

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest