Dres írskeho futbalového tímu bol inšpirovaný vzorom sedadiel autobusu!

Autobusová spoločnosť Dublin Bus a futbalový klub Bohemian spojili svoje sily, aby slávnostne prezentovali jedinečný dres, ktorý sa bude nosiť v tejto sezóne FAI Cupu.

Súprava, inšpirovaná ikonickým dizajnom sedadiel dublinského autobusu, sa 14.6.2022 predstavila vo Phoenix Parku. Teda v tesnej blízkosti miesta, kde bol v roku 1890 založený írsky klub Bohemian.

Legendárny vzor sedadiel

O viac ako 125 rokov neskôr, v auguste 1998, začal najväčší poskytovateľ verejnej dopravy v krajine používať vo svojom vozovom parku ( resp. na sedadlách) vzor navrhnutý spoločnosťou Ardee Coaches Trim. Autobusy s takto vzorovanými sedadlami odvtedy odviezli Dublinčanov na milióny ciest. Do a zo školy, na vysokú školu, do práce a na večery s priateľmi, ale aj na futbalové zápasy s ostatnými fanúšikmi …

Od roku 1998 sa dublinský autobusový park pravidelne obmeňoval za novšie typy autobusov. Vzor sedadiel však odvtedy zostal nezmenený. Stal sa tak poznávacím znamením spoločnosti Dublin Bus.

Autobusovo – futbalový dres

Generálny riaditeľ Dublin Bus Ray Coyne povedal: „Ako celoživotný futbalový fanúšik a pravidelný návštevník Dalymount Parku so svojou rodinou nemôžem byť viac nadšený, keď sa tu dnes môžem podeliť o toto oznámenie. Dublin Bus je už mnoho rokov silným podporovateľom Dublin’s Originals. Nemôže byť nič krajšie, ako takéto prevedenie vzoru futbalových dresov, odkazujúcich na naše autobusy.“

Prevádzkový riaditeľ Bohemian FC Dan Lambert povedal: „Sme radi, že dnes môžeme predstaviť tento dres FAI Cupu v spolupráci s klubovým partnerom Dublin Bus a hlavným partnerom klubu Des Kellym.

Podpora dobrej myšlienky

Ikonický dizajn sedadiel, ktorý zdobí mestské autobusy, je súčasťou života mnohých ľudí, ktorí sa pohybujú po hlavnom meste Írska. V tejto sezóne FAI Cupu bude zdobiť aj dresy klubu Bohemian. Tričká sa však budú predávať aj pre fanúšikovskú základňu a podobne. Na podporu spoločného záväzku oboch inštitúcií k mesiacu hrdosti bude 10 % z celkového predaja dresov venovaných partnerovi charitatívnej organizácie Dublin Bus LGBT Ireland a partnerom Bohemians v rámci projektu ShoutOut.

Zdroj: Bohemian FC

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest