Cestný autobusový vlak Kubaň

Cestný autobusový vlak „Kubaň“ Кубань vyrábal rovnomenný podnik z Krasnodaru v malých sériách v 70. rokoch minulého storočia.

Strojárne v Krasnodare boli rezortným podnikom ministerstva kultúry, preto dostali tak neobvyklú objednávku, cestné vlaky „Kubaň“ vozili návštevníkov do parkov kultúry a rekreácie po celom Sovietskom zväze. „Pohonnou časťou“ bol ťahač postavený na podvozku UAZ-452 D, ktorý mal originálne úpravy karosérie. K ťahaču boli pripevnené prívesy postavené v rovnakom štýle pomocou prívesných jednotiek Gaz-704. Môžeme predpokladať, že cestné vlaky rôznych podtypov mali malé konštrukčné rozdiely. Napríklad počet oválnych okien bol 4 alebo 5. Pozdejšie dokonca 7.

Prívesy

V prívesoch s celokovovou otvorenou karosériou pre cestujúcich boli umiestnené mäkké sedadlá s madlami po celom obvode karosérie. Cestujúcich pred slnkom chránila viacfarebná markíza. Zadná náprava bola „požičaná“ zo sériového prívesu GAZ-704, zatiaľ čo predná náprava mala originálny dizajn. Pre ťažné zariadenie sa použil systém používaný v cestných vlakoch v Rige.

Originálnym dizajnovým prvkom sa stali malé okná s vnútorným osvetlením: 4 na každej strane ťahača a niekoľko na prívese. Neboli priesvitné a neboli určené na zlepšenie viditeľnosti. Slúžili na umiestňovanie rôznych reklám. Cestný vlak bol vybavený rádiom a tiež prenosným magnetofónom.

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest