Autobusy Škoda 706 RTO a iné na unikátnych snímkach z nakrúcania Filmu s očarujúcim dievčaťom z roku 1966

Priaznivci nášho Youtube kanála vedia, že okrem iného v ňom nájdu stovky videí z filmov a seriálov, v ktorých si zahrali naše aj zahraničné autobusy. Dnes sme objavili film, v ktorom sa síce autobusy mihnú len veľmi okrajovo, zato počas nakrúcania boli zvečnené fotografom Raru Bănică na snímkach, ktoré potešia každého fanúšika „erteóčiek“.

Rumunská snímka Un film cu o fată fermecătoare (Film s očarujúcim dievčaťom) sa nakrúcala v rumunskom hlavnom meste Bukurešti od júna do októbra 1966. V hlavnej úlohe sa predstavila Margareta Pîslaru, rumunská umelkyňa, ktorú si tí skôr narodení pamätajú z muzikálov o dievčatku menom Veronika. Rovnomenný film sa úspešne vysielal aj v Československu na rozdiel od Un film cu o fată fermecătoare.

Film s očarujúcim dievčaťom

Rok 1966, Rumunsko. Nicolae Ceausescu sa práve dostal k moci. Krajina tak ešte nie je úplne utopená v hlúposti komunistickej propagandy. Preto bolo možné nakrútiť takýto film. Veľmi poetický námet o dievčati, ktoré nevie, čo chce. Chce byť herečkou ako Greta Garbo alebo Bette Davis. Chce milovať, ale je príliš rozmarná a v jej živote sú aspoň dvaja muži. O čom je teda film? Absolventka strednej školy sa chce stať herečkou. Na skúške komisia zistí, že nemá talent. Dievča je optimistickej povahy a má šarm a verí, že šarm nahrádza talent. V nádeji, že jej talent objaví režisér, skúša svoju šancu v komerčných filmoch.

Výrobné náklady snímky spotrebovali 2 003 000 lei. Réžia: Lucian Bratu. Scenár: Radu Cosașu. Hlavné úlohy si zahrali Margareta Pâslaru, Ștefan Iordache, Emmerich Schäffer.

Film si v kinách v Rumunsku pozrelo 753 569 divákov.

S filmovým štábom sa po uliciach Bukurešti presúval aj fotograf Raru Bănică, vďaka ktorému sa zachovali snímky, ktoré nás veľmi potešili. Okrem autobusov Škoda 706 RTO, ktorých sme našli niekoľko sme spoznali napríklad Fiat Cansa 306 či pre nás stále dosť záhadný TV-2. Fotografie sa vďaka filmovému štúdiu Cineclic dostali na internet. Vychutnajte si ich spolu s nami.

Foto: Cineclic , Raru Bănică

Všimnite si zmenu autobusu
A opäť pôvodný autobus
Tá istá scéna – tretí autobus Škoda 706 RTO
Rocar TV2

Bonusová fotografia 🙂

Diplomatická Tatra 603 na letisku v Bukurešti

Ďalšie fotografie nájdete v galérii

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest