Autobusová stanica v hlavnom meste Estónska víta návštevníkov úžasnými kresbami

Pred pár dňami zažili návštevníci autobusovej stanice v Talline pozitívny šok! Partia umelcov zmenila vzhľad jej vchodu na nepoznanie. Prinášame fotky.

Tallinna bussijaam je hlavná diaľková autobusová stanica Tallinnu v Estónsku . Autobusová stanica sa nachádza v juhovýchodnej časti centra mesta (okres Kesklinn), vo štvrti Juhkentali. Adresa je Lastekodu tänav 46. Na svoje súčasné miesto presťahovala v roku 1959 z námestia Viru (vtedy nazývaného Stalinovo námestie). Prvá staničná budova bola jednoposchodová drevená stavba. Súčasná budova bola postavená v roku 1965 na oslavu 25. výročia Estónskej SSR . V roku 2012 prebehla jej rozsiahla rekonštrukcia. No a v minulých dňoch sa do práce pustili estónski umelci, ktorí jej dali punc jedinečnosti.

Helen Hanni a Vahur Agar Vako sú estónski pouliční umelci, ktorí sa tešia obľube nielen doma, ale aj v zahraničí. 17. mája 2023 uverejnil Vahur Agar Vako na svojom FB profile fotografie a nasledujúcu správu: „Naša nová nástenná maľba vás privíta pri príchode na medzinárodnej autobusovej stanici v Tallinne. Autobusy v priebehu vekov (výber: 6 autobusov). Zákulisie inšpirované estónskymi cestami. Maľba dokončená počas 7 dní Helena Hanni Art / Vahur Agar Vako ArtColorees Art Worldwide. Bol to krásny a farebný týždeň. Zostaňte naladení na ďalšie naše umenie.“

A my naozaj s obdivom dvíhame obidva palce nahor. Užite si fotografie.

Foto: Helena Hanni Art, Vahur Agar Vako Art, Colorees Art Worldwide

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest