Autobus z roku 1981 bol prerobený na dom na kolesách. S garážou

Na internete sa dá kúpiť všeličo. Pred časom sa na portáli eBay objavil na predaj autobus Eagle z roku 1981, ktorý bol prerobený na obytný karavan so zabudovanou garážou pre na mieru vyrobenú Hondu Z600 z roku 1972. 

Aby sa dvojmiestny mikro automobil zmestil do takmer štandardného batožinového priestoru autobusu, bol skrátený a strecha bola zrezaná, čo výrazne znížilo jeho celkovú výšku. Vznikol tak unikátny a trendový kabriolet.

O tom, že sa takýmto autobusom vydáte na dlhú cestu, už netreba len snívať. Predstavte si, že by ste odstavili svoj obytný autobus na vyhradenom parkovisku. Potom už len stačí otvoriť kufor vytiahnuť z neho malú Hondu Z600 a vydať sa na prehliadku do najbližšieho mesta.

Počas premeny na pohodlný obytný automobil sa karoséria autobusu predĺžila o 1,5 metra a strecha sa zvýšila o 20 centimetrov.  Strecha je vybavená obrovskou 850-litrovou palivovou nádržou a 500-litrovou nádržou na pitnú vodu. Interiér zas umývačkou riadu a práčkou, sušičkou bielizne, chladničkou, veľkou TV, vaňou so sprchou. Karavan je vybavený štvorvalcovým naftovým generátorom elektrickej energie Kubota.

Dom na kolesách poháňa naftový motor Detroit Diesel 8V92. A ak sa z nejakého dôvodu náhle pokazí, vždy máte malé malé auto, aby ste išli po náhradné diely 🙂

A cena?

V porovnaní s cenami nehnuteľností v USA ide o maličkosť. 39 900 dolárov plus 5 500 dolárov za miniautomobil Honda.

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest