Wojciech Tymkiewicz: rozhovor s právnikom z Poľska, ktorý má krásnu zbierku (nielen) autobusových modelov

Keďže podľa nás má internet ľudí hlavne spájať, využijeme každú príležitosť, aby sme tak robili. Vďaka sociálnym sieťam sme sa zoznámili s naozaj zaujímavým človekom. A zoznámime s ním aj vás.

Mať nejaké hobby je cestou aj cieľom mnohých ľudí. Mladých aj tých starších, proste všetkých, ktorí potrebujú aspoň na chvíľu uniknúť z uponáhľaného sveta. Koníčky nám pomáhajú zlepšovať sa, snažiť sa, dať zo seba to najlepšie a rásť ako ľudia. Umožňujú rozvíjať všeobecné zručnosti – tvorivosť, predstavivosť, koncentráciu a mnohé ďalšie, ktoré závisia od typu záľuby. Koníčky sú užitočné pre všetky vekové kategórie nielen ako terapia a únik z reality, ale aj ako záľuba, ktorá napĺňa.

Wojciech Tymkiewicz patrí k ľuďom, ktorí definíciu slova hobby naplnili k dokonalosti. My vám ho dnes predstavíme nielen pomocou fotografií z jeho zbierky, ale vďaka krátkemu rozhovoru, ktorý nám poskytol, aj o niečo bližšie.

Rozhovor

Tak najprv niečo o sebe…

Volám sa Wojciech Tymkiewicz, mám 26 rokov a žijem v Gliwiciach v Hornom Sliezsku. Povolaním som právnik a pracujem vo svojej profesii. Ako koníčku sa venujem automobilovému modelárstvu. Zaujímajú ma najmä autá z obdobia komunizmu.

Pamätáš si, kedy si sa začal zaujímať o automobilové modely?

O modely som sa začal zaujímať v roku 2008 s vydaním modelovej série „Kultové PRL autá“. V tom čase som modely iba zbieral, dnes sa venujem aj úpravám.

Koľko modelov máš vo svojej zbierke?

Vo svojej zbierke mám približne 400 modelov v rôznych mierkach. Ako som spomínal, sú v nej osobné automobily, nákladné automobily aj autobusy.

Je nejaký model, ktorého si ceníš najviac?

Osobitne si cením modely Ikarus vo farbách PKM Gliwice, prevádzkovateľa MHD z môjho rodného mesta. Modely sú vyrobené v mierke 1/43 a reprodukujú skutočné, reálne existujúce autobusy.

Koľko času ti zaberá tvoj koníček?

Koníčku sa venujem len cez víkendy, pretože kvôli pracovnej zaneprázdnenosti nemám počas týždňa na takéto hobby vôbec čas.

Čo na to hovorí vaša rodina?

Moja rodina ma vždy podporuje pri nových nápadoch a plánoch týkajúcich sa mojej zbierky.

Čo by si chcel odkázať fanúšikom modelov autobusov a tiež ich zberateľom?
Pozdravujem všetkých fanúšikov modelov autobusov. Chcel by som povedať, že je dobré reflektovať autobusy, ktoré skutočne existujú, a dbať na všetky detaily, ako sú čísla vozového parku a tabuľky liniek. Vtedy je model naozaj dokonalý a jedinečný, lebo je skutočným odrazom originálu, ktorý kedysi jazdil po cestách.

Ďakujem za rozhovor

 ©️ Motoryzacja w miniaturze Wojciech Tymkiewicz

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest