Valentínsky Express 2023: účinkujúci (foto a video galéria)

Aj tento rok bavili v našom autobuse cestujúcich študenti Fakulty dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Dnešný článok bude venovaný práve im. Aj ako veľké poďakovanie za úžasné vystupovanie v našom autobuse, ktorý sa v Deň zaľúbených premenil na Valentínsky Express.

Ktosi múdry raz povedal: „Nemusíš niesť na pleciach osud celého sveta, ale drobnými prejavmi lásky a láskavosti ho môžeš zmeniť k lepšiemu.“ Je skvelé, že sme sa presne po roku stretli v Banskej Bystrici, aby sme spoločne rozdávali úsmevy, lásku a pohodu. Hoci aj anonymne. Už v predošlom článku sme vyzdvihli neoceniteľnú pomoc študentov banskobystrickej akadémie, ktorá počas svojej histórie vyprodukovala množstvo známych umelcov z rôznych sfér. Fakulta dramatických umení sa môže pochváliť naozaj hviezdnymi menami, ktoré kedysi študovali práve tu. A tiež nádejnými študentmi. Veď aj vlani boli medzi účinkujúcimi v našom autobuse známe mená – Ondrej Ferko & Ondra Gizman ml. A tento rok? Ak ste cestovali našim valentínskym autobusom, určite sa vám o zábavu postarali ľudia, o ktorých ešte budeme počuť.

Študenti FDU vyprodukujú v rámci štúdia ročne päť až šesť divadelných predstavení a vyše 80 filmov. Klobúk dolu. Fakulta však okrem dôrazu na klasickú činohru má za cieľ aj rozvoj kreatívnych dispozícií študentov. Mali sme možnosť sa presvedčiť, že im to ide naozaj vynikajúco. Interakcia s cestujúcimi v autobuse bola naozaj perfektná. Začalo to podupkávaním, potleskom a po veľmi krátkom čase už spieval celý autobus.

Fotilo a filmovalo sa naozaj veľa a je naozaj ťažké vybrať TOP kúsky či už zo snímok, alebo videí. V galérií preto nájdete množstvo fotografií na pamiatku. Najskôr vám však ponúkame desiatku videí. Veď stále platí , že lepšie je raz vidieť, ako stokrát o tom počuť.

Ešte raz ďakujeme.

Červené jabĺčko

Majorán, majorán

Krčmárik maličký

Pod horou, pod horou

Láska, bože, láska

Dzivče počarovne, ňezaľub śe do mňe

Mám ja hrušku

Ňebudzem śe žeňic, aš po Veľkej noci

A ja taká dzivočka

Na Kráľovej holi

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest