V Singapure sa vyradené autobusy verejnej dopravy zmenili na luxusné hotelové izby

Singapurský The Bus Collective je prvým komplexom v juhovýchodnej Ázii, ktorý prerobil vyradené mestské autobusy na luxusné hotelové izby.

V decembri 2023 bol v Singapure otvorený hotelový rezort The Bus Collective vytvorený z vyradených autobusov mestskej hromadnej dopravy prerobených na luxusné hotelové izby. V rámci projektu bolo zrenovovaných dvadsať autobusov, ktoré kedysi patrili singapurskému prevádzkovateľovi verejnej dopravy SBS Transit. Teraz dostali vozidlá „druhý život“ v hotelovej sfére.

Zo starého nové

Jazda autobusom v Singapure stojí iba jeden singapurský dolár (približne 70 centov). Spanie v autobuse však vyjde na 398 singapurských dolárov (275 €) za noc. To však nie je nič zvláštne vzhľadom na ceny ubytovania v Singapure.

Bus Collective zaberá 8 600 metrov štvorcových v malebnej oblasti Changi Village. Má sedem rôznych kategórií izieb. Cena za noc začína na 398 singapurských dolároch a niektoré izby sú vybavené aj vaňou či manželskou posteľou kráľovskej veľkosti. Podľa požiadaviek je tam aj bezbariérová izba, ktorá má vonkajšiu prístupnú toaletu a rampu ku vchodu do izby.

Každá izba má rozlohu 45 metrov štvorcových a môžu sa v nej ubytovať traja až štyria hostia. Autobusy boli síce kompletne zrenovované, niektoré prvky však zostali zachované. Je to napríklad volant, sedadlo vodiča alebo okna.

The Bus Collective založila singapurská cestovná kancelária WTS Travel & Tours s partnermi, ktorými sú skupina poskytujúca služby v oblasti správy nehnuteľností LHN Group a investičná holdingová skupina Sky Win Holding. Firmy podľa svojho vyjadrenia chcú ukázať, ako je možné spojiť cestovný ruch, prírodu a ekológiu a vytvoriť jedinečné nové zážitky.

Cieľom projektu je vytvoriť precedens pre ekologicky uvedomelé postupy v stavebníctve a pohostinstve, uviedol server CNBC. Zámerom je stanoviť nový štandard pre udržateľný luxus. V budúcnosti plánuje The Bus Collective expandovať do ďalších častí ázijsko-pacifického regiónu.

Foto: The Bus Collective

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest