The Magic Bus je naozaj ako z inej reality

Američan posunul autobusový dizajn na novú úroveň.

Randy Grubb je dizajnér a výrobca neobyčajných  automobilov a motocyklov, ktorý je pravdepodobne najviac známy tým, že je mužom, ktorý postavil tankové auto Jay Lena (americký komik, herec, spisovateľ, producent a bývalý televízny moderátor ). 

Magic Bus je najnovším výtvorom Randyho Grubba. Je to unikátny poschodový autobus s hornou palubou pozostávajúcou z upraveného minibusu Volkswagen Kombi van. Spodná časť je postavená z viacerých častí. Predná časť bola získaná z nákladného automobilu Divco z roku 1947 (ikonické americké nákladné vozidlo na rozvoz mlieka). Podvozok pochádza z obytného karavanu GMC z roku 1973.

Grubb je známy pre svoje časté používanie robustných motorov a Magic Bus nie je výnimkou, je poháňaný Oldsmobile Rocket 455 V8, 7,5 litrovým motorom schopným dosahovať vynikajúcich krútiacich momentov.

Grubb vytvoril predné nárazníky z nárazníkov vozidiel „49 Plymouth“ a „Corvette“, zatiaľ čo zadná časť je štylizovaná do tvaru autobusu WV ´59.

Štýl exteriéru Magic Bus je učebnicovým príkladom Grubbovej práce s doplnkami z lešteného, ​​ručne tvarovaného hliníka. Na bokoch a na vrchu sú veľké okná. Vozidlo má tri nápravy s chrómovanými kolesami a nenápadnou trojfarebnou schémou náteru.

Pri pohľade na tieto fotografie máme nutkanie sadnúť si a previezť sa. Vy ako?

Foto: silodrome.com, thesamba.com

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest