Tateyama Kurobe – jedna z najúžasnejších autobusových trás na svete

Hovoria je aj „Cesta, v ktorej sa stratí autobus“. Tateyama Kurobe Alpine Route je naozaj trasou, na ktorú sa nezabúda.

Tateyama Kurobe je horská cesta v Japonsku a je populárnejšia ako samotné lyžovanie. Každoročne tu napadne veľké množstvo snehu a vzniknú tak niekoľkometrové snehové mantinely. Snehové steny sú na niektorých miestach vysoké až 20 metrov. Dĺžka trasy vysekanej v snehovom záveji je 37 kilometrov. Cez túto cestu prechádza viacero dopravných prostriedkov – vo veľkej miere autobusy, no tiež niekoľko trolejbusov či lanoviek.


Cestu dokončili v roku 1971 a spája dve mestá, jedným je Toyama a druhým Omachi. Cesta bola starostlivo postavená tak, aby jej okolité prostredie bolo, čo najmenej narušené. Pokojne sa cez ňu môžete zviezť až do známeho Nagana. Medzi ToyamouNaganom meria úsek 90 kilometrov.

Hlavným lákadlom pre ľudí je krásna scenéria Tateyama, pohoria, ktoré je súčasťou národného parku. Dvadsať metrov vysoká snehová stena je tiež veľmi zaujímavou atrakciou, ktorú nájdete len v Japonsku. Cesta má len začiatok a koniec. Nie je šanca, aby ste zle odbočili. Nemáte totiž kde.

Snehové mantinely sú po každom snežení stále vyššie. Pre niekoho to môže byť poriadne desivé.

Cestu v Japonských Alpách nazývajú aj ako „Strecha Japonska“. Prechádza cez celé pohorie a je hlavnou dopravnou tepnou v tomto regióne. Turistov prepraví až do výšky 2 400 metrov nad morom.

Viac fotografií nájdete v galérii 👇🏼👇🏼👇🏼

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest