Škoda 706 RTO ako pojazdná kaviareň Кофейбус

Projekt CoffeeBus (Проект Кофейбус) vznikol pred niekoľkými rokmi v ukrajinskom Kyjeve. Jeho cieľom a hlavnou myšlienkou bolo zachovať staré a odpísané autobusy značky LAZ, z ktorými sa spájalo detstvo mnohých obyvateľov Ukrajiny a dať im druhú šancu. No postupom času sa neostalo len pri LAZoch.

Do flotily autobusov Кофейбус patrilo niekoľko slávnych značiek. Medzi nimi tu boli aj Škoda 706 RTO a Karosa ŠL 11. Prvému z nich sa budeme venovať v tomto článku.

Na jar roku 2010 sa v Kyjeve objavil „coffee bus“ – autobus, v ktorom si ľudia mohli posedieť pri šálke dobrej kávy a vychutnať si neopakovateľnú atmosféru. „Otcom“ projektu sa stal pán Vadim Navrockij (Вадим Навроцкий). Partička nadšencov okolo neho sa viac ako pred desiatimi rokmi pustila do práce. Výsledkom boli útulné pojazdné kaviarne, vytvorené z autobusov.

Bohužiaľ sme sa pred časom dozvedeli, že pandémia zasiahla aj oblasť prevádzkovania týchto kaviarní. Кофейбус Škoda 706 RTO je na predaj. Prinášame vám teda naozaj veľmi peknú spomienku na jeho fungovanie v Kyjeve.

„POZDRAVUJEM VŠETKÝCH! SOM ŠKODA 706 RTO! VOLAJÚ MA CoffeBus 3“ ….takto znel v preklade veselý pozdrav sponad montážnej jamy v čase renovácie

Spomienkové fotografie

Foto: Vadim Navrockij (Вадим Навроцкий), Проект Кофейбус, Кофейбус

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest