Námorná veteránka premenila školský autobus na neziskové cestovné umelecké štúdio

Nie je Rambo ako Rambo. Táto veta nám napadla pri písaní nasledujúceho článku. Presvedčte sa.

Námorná veteránka Jessica Rambo nie je človek, ktorý spočíva na vavrínoch, hoci počas vojenskej kariéry zbierala jedno ocenenie za druhým. Po 10 rokoch služby v námornom zbore mama dvoch detí pracovala každý deň s cieľom premeniť školský autobus Blue Bird z roku 1997 na malý dom na kolieskach na plný úväzok, ktorý slúži aj ako cestovné umelecké štúdio.

Podarilo sa a teraz je Jessica a jej dve deti na cestách, aby priviedli svoju neziskovú umeleckú organizáciu The Painted Buffalo Studio k veteránom po celej krajine.

Keď si človek potrebuje vyvetrať hlavu

Po pôsobení v námorníctve sa Jessica Rambo zapísala do umeleckej školy. Mal to byť pre ňu spôsob prechodu späť do civilného života. Ako slobodná matka sa rozhodla, že sa musí tiež uskromniť, aby ukázala svojim deťom dôležitosť života bez nadmerného množstva materiálnych statkov. Keď sa rozhodla zrekonštruovať starý školský autobus Blue Bird, našla aj nový účel svojho projektu – slúžiť svojim spoluobčanom – veteránom, ponúkaním odreagovania sa v umeleckých triedach tým, ktorí po príchode domov potrebujú vyvetrať svoju hlavu od vojenského života.

Väčšinu práce robila cez víkendy. Trvalo dva roky, kým kompletne zrekonštruovala autobus. Výsledkom je svetlý malý domček podobný karavanu na kolieskach s tmavým drevom v celom priestore, zvýrazneným bielym a šedozeleným akcentom. Obytný priestor zahŕňa prekvapivo veľkú kuchyňu.  Vedľa kuchyne sa na jednej strane ocitol jedálenský stôl a pozdĺž druhej steny sa nainštalovala dlhá, polstrovaná lavica s úložným priestorom.

Ak niečo začnem, tak to dokončím

Na spanie sú v autobuse k dispozícii dve poschodové postele pre deti a hlavná spálňa v zadnej časti autobusu pre Jessicu. Jedinečnou miestnosťou je kúpeľňa, ktorá má dostatok priestoru pre kovovú vaňu a kompostovacie WC .

Podľa Jessicy bola konverzia vozidla oveľa viac ako len premena starého autobusu na domov. „Chcela som urobiť niečo divoké. Chcela som si dokázať, že keď dostanem skvelý nápad, tak ho dokončím, “povedala. „Cítila som, akoby som nedokončila svoju misiu v Marine Corps, snažila som sa to urobiť cez umeleckú školu, a chcela som ukázať sebe a svojim deťom, že len preto, že zlyhávaš v niečom, čo je pre teba dôležité, nemôžeš sa vzdať svojich snov. Treba vždy skúšať znova a znova.“

Po dlhej renovácii Jessica a jej rodina v auguste 2019 presťahovali do prestavaného autobusu. Momentálne podnikajú výlet po krajine s cieľom priniesť veteránom umenie prostredníctvom svojej neziskovej organizácie Painted Buffalo Traveling Studio .

Via: Tinyhousetalk

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest