Najmilším cestujúcim autobusu v Seattli je … pes

Vlastne je to psia slečna. Volá sa Eclipse a vyčaruje ľuďom v autobuse úsmev na tvári, kedykoľvek sa v ňom zjaví.

Eclipse  každý deň odchádza z domu svojho majiteľa na autobusovú zastávku. Počká si na svoj spoj, nastúpi do autobusu a odvezie sa do parku pre psov. Tam strávi pár hodín venčením a hľadaním priateľov a potom sa vráti opäť autobusom domov. Dokonca má aj vlastnú autobusovú permanentku pripevnenú k obojku.

Hviezda internetu

Všetko sa začalo jedného dňa, keď jej majiteľovi Jeffovi Youngovi trvalo príliš dlho chystane na autobus. Eclipse netrpezlivo vybehla z domu sama. Keď dorazil autobus, nastúpila do neho sama. Jeff by to určite nestihol. Vodič autobusu ju spoznal, vysadil v parku pre psov a neskôr ju tam Jeff našiel.

Po niekoľkých ďalších výletoch ju Jeff začal púšťať sám. Vedel, že inteligentný pes sa vždy o pár hodín vráti domov. Netrvalo dlho a Eclipse sa stala slávnou. „Miluje ľudí a vyžaruje z nej šťastie,“ napísal jeden z užívateľov Facebooku, ktorý sa s Eclipse vyfotil a snímku publikoval na svojom profile. Dnes už ubehol viac ako rok od „prvej samostatnej jazdy“ a Eclipse má obrovské množstvo fanúšikov. Jej fotky zaplavili internet.

TOP cestujúci

Všetci vodiči autobusov Eclipse poznajú a ona im vždy vyčaruje úsmev na tvári. Mnohí bežní cestujúci si jej prítomnosť užívajú každý deň a často si sadnú vedľa nej. Dokonca aj polícia dala súhlas, pokiaľ nenamietajú vodiči autobusov, k takémuto spôsobu cestovania.

 Eclipse totiž robí šťastných všetkých.

P.S.: …a dokonca ju nájdete aj na Facebooku, kde má vlastný profil > Eclipse Seattle’s Bus Riding Dog

Foto: Robbie Laurent, Eclipse Seattle’s Bus Riding Dog

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest