Metallica vyrazila na európske turné s flotilou vozidiel značky IVECO

Európska časť turné M72 americkej heavymetalovej skupiny Metallica je podporované v rámci partnerstva flotilou vozidiel značky Iveco.

Metallica je americká heavy metalová skupina založená v roku 1981 v Los Angeles. Zakladajúci členovia sa zoznámili vďaka inzerátu v los angeleských novinách, ktorý podal bubeník Lars Ulrich. Jadrom skupiny sú bubeník Lars Ulrich, spevák a sprievodný gitarista James Hetfield, a sólový gitarista Kirk Hammett. V úlohe basového gitaristu sa vystriedalo viacero muzikantov, v súčasnosti je ním Robert Trujillo.

Európske turné 2024

Na 9 európskych zastávkach turné v mestách Mníchov, Miláno, Viedeň, Helsinki, Kodaň, Oslo, Clisson, Varšava a Madrid poskytuje Iveco nákladné vozidlá a autobusy na bioplyn, elektrický pohon, vodík a obnoviteľnú naftu na logistiku tímu a koncertného vybavenia skupiny Metallica.

Metallica odštartovala európsku časť svojho svetového turné 24. mája v Mníchove, zatiaľ má naplánovaných 14 vystúpení v deviatich mestách v západnej a strednej Európe a Škandinávii. Turné sa ukončí 14. júla 2024 v Madride.

🎸

Metallica je jednou z najvplyvnejších a najúspešnejších metalových skupín na svete. Iveco Bus poskytuje nielen minibusy pre Metallica M72 World Tour, ale aj Evadys, veľký 13-metrový autobus. Oba minibusy jazdia na batériový pohon, zatiaľ čo autobus Evadys na alternatívne palivo XtL. To znamená, že hudobníci môžu cestovať pohodlne a zároveň šetriť zdroje. Všetky majú rovnaký matný čierny lak ako nákladné vozidlá prepravujúce pódiové vybavenie. Iveco vytvorila pôsobivý dizajn špeciálnej edície pre celý svoj vozový park. S cieľom zapojiť do turné všetky zainteresované strany partnerstvo vyhradilo viac ako 1 400 vstupeniek pre zákazníkov a partnerov automobilky, ako aj zamestnancov skupiny, ktorí majú možnosť vyhrať vstupenky prostredníctvom špeciálnej súťaže. Priatelia spoločnosti Iveco budú ubytovaní v dedine Iveco, jedinečnom pohostinskom priestore upravenom v ikonickom štýle a farbách skupiny.

🎸

Vďaka dojazdu až 500 kilometrov zvládne plne elektrické nákladné vozidlo S-eWay od spoločnosti Iveco bez problémov prevádzku. práve 500 kilometrov je maximálna vzdialenosť pre organizátorov turné, aby mohli nasledujúci deň odohrať predstavenie v ďalšom meste.

Každé z nákladných vozidiel má na palube deväť 82-kilowatthodinových batérií s celkovou kapacitou 738 kilowatthodín, zatiaľ čo autobus Evadys od spoločnosti Iveco je jediným vozidlom v portfóliu autobusov, ktoré ešte nebolo prestavané na pohon BEV. Nákladné vozidlá a autobusy prispievajú k cieľu spoločnosti Metallica znížiť uhlíkovú stopu na každom koncerte.

🎸

V záverečných termínoch španielskeho turné sa ku konvoju pripojí vozidlo Iveco S-eWay FCEV s palivovými článkami, ktoré v nádržiach na vodík umiestnených za kabínou môže prepravovať 70 kg vodíka a na jedno nabitie prejde 800 km. Vozidlo je priamo poháňané 400 kW elektrickým pohonom FPT.

Prepravu zamestnancov kapely zabezpečia elektrické dodávky eDaily a 13-metrový autobus Evadys poháňaný 400-koňovým motorom Iveco Cursor 9, ktorý využíva obnoviteľné palivo X-To-Liquid a teraz má nový dizajn s efektným osvetlením LED pásmi od spoločnosti S-Way. Pojme 63 sediacich cestujúcich. Aby boli cestujúcim zaručené čo najlepšie podmienky pre pohodlie a bezpečnosť, je vozidlo vybavené zásuvkami USB. Evadys zároveň ponúka takmer 12 m3 batožinového priestoru. Je vybavený novými zariadeniami ADAS v súlade s predpismi GSR (General Safety Regulation). Ako všestranné a viacúčelové vozidlo môže Evadys plniť akúkoľvek misiu: od kyvadlovej dopravy po využitie cestovnými kanceláriami, od výletného autobusu po prepravu na pravidelných linkách.

Členom Metallica prajeme príjemnú jazdu a úspešné turné.

Foto: Iveco Group, Harry Cover

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest