KAROSA ŠL 11 československej Pošty: do zbierky Ivy Rajm pribudol nový model autobusu

Dnes sa opäť vyberieme do Pardubíc, kde žije  MUDr. Iva Rajm, vášnivá zberateľka autobusových a trolejbusových modelov. Opäť sa má čím pochváliť.

 S pani Ivou sme vás zoznámili v našom dávnejšom článku. V nasledujúcich sme postupne predstavili najzaujímavejšie modely z jej zbierky. Zároveň pozorne sledujeme jej profil na Facebooku a najmä webovú stránku, ktorá sú plné nielen krásnych modelov, ale tiež zaujímavých informácií o autobusoch a trolejbusoch. A musíme priznať, že nás vždy poteší mail z Pardubíc, v ktorých nás pani Iva informuje o novinkách jej modelárskeho života. Jeden z posledných sa týkal autobusu, ktorý slúžil na rozvoz listových a balíkových zásielok.

KAROSA ŠL 11 Československá Pošta 1980

Model : KAROSA ŠL 11 Československá Pošta 1980

Mierka : 1:43

Materiál: Resin

Výrobca : Jiří Plodík

Rovnako ako u predošlých typov ŠKODA 706 RO a ŠKODA 706 RTO, sa okrem základných vyrábaných verzií autobusu KAROSA radu Š – teda ŠM, ŠL a ŠD, upravovali tieto vozidlá na úžitkové varianty, napríklad sťahovacie vozidlá, pojazdné predajne potravín, mäsa a drogérie knižnice, rozhlasové a televízne prenosové vozne, prepravné vozne závodných áut, poštové vozne a iné.

Toto je model autobusu ČS Pošty z roku 1980.

©️ Iva Rajm

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest