Jazdy historickými autobusmi v Austrálii sa tešia veľkej popularite

Pozývame vás na výlet k protinožcom a na čítanie, v ktorom sa dozviete napríklad odpoveď na otázku, prečo sú na smerových tabuliach austrálskych autobusov čínske znaky.

U nás zima, v Austrálii leto. Aj takto by sa v jednej vete dal opísať fakt, že žijeme na severnej pologuli. Práve v týchto mesiacoch usporadúva Autobusové múzeum v Sydney – Sydney Bus Museum množstvo akcií, medzi ktorými nechýbajú jazdy historickými autobusmi mestom v rámci Transport heritage weekends. Tieto sa tešia veľkej obľube a my sme naozaj radi, že vám v tomto albume môžeme ukázať atmosféru takýchto jázd. Fotograf Edison Keung nafotil stovky zaujímavých snímok a my sme mali skutočne problém vybrať tie najlepšie.

Všadeprítomná čínština

Na niektorých autobusoch nás však zarazili nadpisy staníc v tradičnej znakovej čínštine. S otázkou PREČO? sme sa obrátili priamo na našich priateľov v Austrálii. Odpoveď prišla veľmi rýchlo: „Ide hlavne o to, že v Austrálií má trvalý pobyt takmer 100 000 ľudí pôvodom z Hongkongu. Tí žijú hlavne v Sydney a Melbourne. Okrem toho udržuje Austrália s Hongkongom pozitívne styky nielen na diplomatickej úrovni, výsledkom čoho je, že Austrália je napríklad jedným z hlavných anglofónnych študijných miest pre študentov z Hongkongu, ale aj to, že čínski turisti si veľmi radi vyberajú Austráliu na poznávacie zájazdy a radi sa sem tiež vracajú.“


Takže ďakujeme za odpoveď a poďme si vychutnať album.


©️ Edison Keung

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest