Historické skvosty nemeckých múzeí v Sinsheime a v Speyeri objektívom Petra Šimka

Náš facebookový fanúšik Peter navštívil pred časom dve technické múzeá v Nemecku. Jedno v Sinsheime a druhé v Speyeri. Poslal nám množstvo úžasných fotografií, ktoré mali na našom profile veľký úspech. Každý však na Facebook nechodí a tak vám tieto fotografie ponúkame aj prostredníctvom našej stránky.

Technik Museum Sinsheim

Automobilové a technické múzeum v Sinsheime leží priamo pri diaľnici A6, medzi mestami Mannheim a Heilbronn na juhu Nemecka. Svoje brány otvorilo verejnosti v roku 1981. Dnes je tu okrem iného najväčšia súkromná zbierka historických automobilov Maybach, kompresorových Mercedesov a Bugatti v Nemecku. Ďalej tu nájdete niekoľko stoviek motocyklov, lietadiel, rekordných vozidiel, závodných a športových áut, autobusov, lokomotív, vojenských a úžitkových vozidiel, veľkokapacitných motorov a mnoho ďalšieho. 

Technik Museum Speyer

Technické múzeum Speyer má svoje korene v Automobilovom a technickom múzeu v Sinsheime. Ako výstavná hala slúžila najskôr pamiatkovo chránená Liller Halle, priemyselná hala z roku 1913, v ktorej sú dnes vystavené predovšetkým veteráni, motorky, lietadlá a historické hasičské vozidlá. V súčasnej dobe múzeum disponuje krytou výstavnou plochou cez 25.000 m2 a voľnou plochou o veľkosti 150.000 m2. Obrovská voľná výstavná plocha dáva múzeu možnosť predstaviť návštevníkom neobyčajné exponáty veľkých rozmerov. 

Prezrite si galériu.

©️ Peter Šimko

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest