Autobus Volvo prerobený na jeden z najdlhších mobilných domov na svete

Niekto sníva o ideálnom domove a niekto si ho postaví na základe vyradeného autobusu. Taký je aj príbeh autobusu Volvo B10MA, za ktorým sa vypravíme do Austrálie.

Pod pojmom obytný dom si mnohí predstavia veľký karavan či špeciálne upravenú dodávku. My vám na našom facebookovom profile čas od času zoznamujeme s obytnými domami na kolesách, ktoré boli postavené na základe autobusov. Nejde pri tom o sériovo vyrábané vozidlá. Za ich prestavbou (zvyčajne z vyradených autobusov) sú stovky hodín práce. A tiež premýšľania, ako to urobiť čo najlepšie.

Čarovanie s priestorom

Nápad na pojazdný domov zo starého kĺbového autobusu Volvo B10M z roku 1986 sa údajne zrodil spontánne. V hre boli najprv kratšie autobusy – no voľba padla práve na kĺbový. Výhoda je zrejmá – vo vnútri 16,8 metra dlhého vozidla je oveľa viac miesta. Veľkorysý priestor tak ponúka množstvo variantov vnútorného zariadenia.

Autobus tak disponuje skvelo vybavenou kuchyňou s veľkým stolom, umývačkou, dvoma chladničkami, veľkým drezom, nádržou na 1000 litrov vody a dokonca sa tu nájde aj malá vinotéka.

V strednej časti obytného autobusu sa nachádza  menší salónik, pracovný kút či skôr kancelária a  pomerne veľká kúpeľňa s toaletou a sprchou.

Na konci autobusu sa ukrýva spálňa s klasickou manželskou posteľou a radom odkladacích priestorov. Ešte lepšiu predstavu o tomto obytnom dome si urobíte ak navštívite galériu k tomuto článku. Alebo ak si pozriete video.

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest