Autobus Škoda 706 RTO s prívlastkom fotogenický zrejme skončil v šrote

V galérií prinášame množstvo fotografii autobusu Škoda 706 RTO, ktorý patril k najvystavovanejším svojho druhu. Prívlastok „fotogenický“ nenosil nadarmo.

V Rusku sa pravidelne zúčastňoval prestížnych akcií, akým bol napríklad Medzinárodný autobusový veľtrh Bussworld Russia, výstavy ExpoCity Trans či rôznych prehliadok veteránov nielen v moskovskom regióne, ale aj v iných oblastiach Ruska. Pritom pôvodne vôbec nebol určený pre prepravu osôb ale išlo o pojazdnú zubnú ordináciu.

Na tejto snímke pózuje na moskovskom letisku Tušino postavený vedľa bývalej pojazdnej röntgenovej stanice, ktorou bol tiež špeciálny autobus Škoda 706 RTO.


Po ukončení prevádzky ako zubná ambulancia bol autobus zgenerálkovaný. Neskôr koloval medzi niekoľkými veterán klubmi (preto sa aj jeho evidenčné číslo menilo). Nám sa podarilo získať niekoľko fotografií z čias jeho najväčšej slávy (okolo roku 2010). Podľa neoverených zdrojov mal ešte pred rokom 2020 prechádzať tento autobus rozsiahlou generálnou opravou. Nestalo sa však tak.
Nakoniec sme sa dozvedeli, že majiteľ autobusu nezohnal na jeho opravu dostatočný obnos financií a autobus zrejme skončil, alebo skončí v šrote . Je nám to úprimne ľúto, ak však máte nejaké nové informácie, pokojne nám napíšte sem.

Medzinárodná výstava Busworld Russia

Nižný Novgorod

ExpoCityTrans 2010

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest