Autobus Mercedes-Benz 0321H vozil švajčiarskych hokejistov, má 60 rokov a je na predaj

Hovorili mu „autobus, ktorý prináša šťastie“. Hoci bol vyrobený v roku 1961 vyzerá aj dnes naozaj famózne.

Červený a krémový exteriér s červeným a krémovým interiérom; 5,1-litrový naftový 6-valec; 5-stupňová manuálna prevodovka.  Bývalý švajčiarsky hokejový autobus. Jeho cena je 94 900 dolárov.

Tento Mercedes-Benz 0321H bol tímovým autobusom EHC Biel. EHC Biel bol švajčiarskym druholigovým hokejovým tímom národnej ligy až do roku 1975. V tom roku postúpil do prvej ligy. Tím vyhral tri majstrovské zápasy Národnej ligy v rokoch 1978, 1981 a 1983.

Kúpim, predám, vymením…

V roku 1976 tento autobus kúpil a neskôr ho prestaval na obytný autobus vlastník, ktorý ho predal v apríli v aukcii spoločnosti Old Timer Gallerie Toffen. 28. 2012. Autobus kúpil Američan, ktorý ho doviezol do USA začiatkom leta 2012. Aukčná sieň Bonhams neskôr ponúkla autobus na predaj vo svojej aukcii Quail Lodge 16. augusta 2013. A na predaj je opäť.

Čo sa ukrýva v autobuse?

V autobuse sú dve postele, dve pohovky, šesť originálnych sedadiel Mercedesu plus kuchyňa s chladničkou, varičom a umývadlom. K dispozícii je tiež kúpeľňa s umývadlom a novšou prenosnou toaletou, ako aj prídavné kúrenie, dostatok úložného priestoru a závesné skrinky. Autobus je uložený v klimatizovanom sklade a pripravený na obhliadku možnými kupujúcimi.

Servis a údržba

Počítadlo kilometrov ukazuje 281 641 km. Jeho celkový stav je dobrý napriek tomu, že nebol nikdy úplne obnovený. Spoločnosť Fox Motorsports nedávno vyniesla autobus zo skladu na inšpekčnú a testovaciu jazdu. Servisné práce vykonané na jeseň roku 2012 (281 456 km) navyše zahŕňali: výmenu oleja / filtra, nové naftové čerpadlo, palivový filter, mazanie celého podvozku,  6 nových pneumatík, 2 nové batérie, nový spínač zapaľovania a rôzne poistky. Servisné práce vykonané v roku 2013 (281 629 km) zahŕňajú: úplnú kontrolu bŕzd vrátane opravy brzdových čeľustí zadnej brzdy, výmenu kvapaliny diferenciálu, výmenu brzdovej kvapaliny a nastavenie prednej brzdy. Od tej doby autobus reálne najazdil len pár kilometrov.

Viac fotografií nájdete na stránke predajcu.

Fotografie vo vysokom rozlíšení nájdete pod týmto článkom vo foto galérii

Zdroj a foto s láskavým dovolením Fox Motorsports

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest