Autobus, ktorým sa vozil spevák Prince vás ohromí svojou krásou, hoci bol vyrobený v roku 1983

Prince Rogers Nelson, známejší ako Prince, zomrel 21. apríla 2016 a zanechal po sebe bohaté hudobné dedičstvo. A jeden špeciálny autobus.

Prince za svojho života nahral viac ako 40 štúdiových albumov. Je známe, že nebol fanúšikom automobilov. A to aj napriek tomu, že v jeho garáži parkovali desiatky úžasných modelov. Vrátane niekoľkých BMW, motocyklov Honda, niekoľkých klasických amerických automobilov či dokonca Bentley. Do vozového parku pribudol v roku 1984 zvláštny autobus.

V decembri 2020 šiel tento autobus do dražby v aukčnom dome Mecum. V čase písania tohto článku nebol ešte predaný.

Eagle Model 10 Motorcoach


Taký je oficiálny názov autobusu s jedinečným a samozrejme luxusným interiérom. Spevák sa v ňom presúval počas turné Purple Rain, ktoré sa konalo v rokoch 1984 a 1985.

Autobus má všetko, o čom ste v 80. rokoch mohli snívať. K dispozícii je kúpeľňa, kuchyňa, pohovka, z ktorej sa dá urobiť manželská posteľ, a oveľa viac, vrátane naftového generátora, batérií, trojzónovej klimatizácie a podobne.Autobus nebol nikdy komerčne používaný. Jeden z predchádzajúcich majiteľov dodal interiéru niekoľko príjemných moderných prvkov vrátane veľkej plochej TV a bezdrôtového internetu.

Princeov autobus je poháňaný turbodieselom Detroit Diesel 6V92 s výkonom 270 koní. Vo výbave je automatická prevodovka, ako aj posilňovač riadenia. Kabína vodiča obsahuje dve obrie kapitánske stoličky získané zo súkromného lietadla.

Viac fotografií na vás čaká v galérii k článku. No a pre fanúšikov Princa jedna spomienka:

Zdroj: Silodrome

Foto: aukčný dom Mecum /s láskavým dovolením/

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest