Autobus Gillig Model 590 z roku 1963, prestavaný na transportér Porsche, bol predaný za 340 000 $

Autobus Gillig Model 590 z roku 1963 kúpil predošlý majiteľ z Kalifornie v roku 2016 a následne ho zrekonštruoval a upravil ako uzavretý prepravník áut. Autobus má hliníkovú karosériu vyhotovenú v červenej a sivej farbe s livrejou Porsche. Pohon zabezpečuje náhradný, prestavaný 7,0-litrový radový šesťvalec Detroit Diesel 6-71 s turbodúchadlom, ktorý je spárovaný s automatickou prevodovkou Allison. Medzi prvky výbavy patria zákazkové hliníkové kolesá Budd, dieselové generátory Cummins Onan, bočné a zadné kamery, klimatizácia, opracovaná hliníková palubná doska, podlaha z čierneho orecha a hliníkové zadné rampy. Autobus – prepravník sa nedávno vydražil.

Vo farbách Porsche

Autobus bol počas renovácie opláštený hliníkom a je vyhotovený v červenej a sivej farbe. Na bokoch a zadnej časti sa nachádzajú erby Porsche a na oboch stranách sú šedé nápisy a pruhy Porsche. Pravé bočné a zadné dvere boli prestavané a medzi prvky výbavy patria bočné a zadné kamery, vlastné okná, pravé bočné LED svetlá, horné zadné svetlá, závesný prijímač a úložné priestory pod karosériou.

Zákazkové hliníkové disky Budd boli v roku 2015 práškovo lakované sivou farbou a sú obuté do radiálnych pneumatík Michelin XZE2 11R22,5. Podvozok bol natretý náterom POR-15 a bola vykonaná aj prestavba posilňovača riadenia, hydrauliky, vzduchového odpruženia, bubnových bŕzd a vzduchových bŕzd.

V prednej časti kabíny sa nachádza čalúnené sedadlo vodiča čalúnené bordovým čalúnením so zodpovedajúcim sedadlom spolujazdca namontovaným za otvorom dverí. Červený trojramenný volant so stredovým uzáverom Porsche stojí pred hliníkovým panelom prístrojovej dosky.  Tu sú umiestnené prístroje Stewart-Warner vrátane rýchlomera s rýchlosťou 85 km/h a otáčkomera s 3 500 otáčkami za minútu. Šesťmiestny tachometer ukazuje 2 200 míľ. Celkový počet najazdených kilometrov teda nie je známy.

Zadný nákladný priestor je vybavený penovou izoláciou za stenovými panelmi Formica, ako aj podlahou z čierneho orechového dreva, podlahovými viazacími prvkami, horným zvukovým systémom prepojeným s hlavnou jednotkou s dotykovou obrazovkou a vlastnými hliníkovými rampami. Ovládacie prvky pre generátory Cummins Onan sú namontované na stene a klimatizačné systémy Dometic sú pripevnené na strope.

Náhradný 7,0-litrový radový šesťvalec Detroit Diesel 6-71 s turbodúchadlom pochádza z roku 1959 a v apríli 2015 ho prestavala spoločnosť Clarke Power Services z  Cincinnati v štáte Ohio. Prestavané turbodúchadlo bolo nainštalované spolu s novou hlavou valcov, palivovým čerpadlom, tesneniami, ložiskami a palivovým potrubím. Počas renovácie bol prestavaný aj chladič. Výkon sa na zadné kolesá prenáša prostredníctvom automatickej prevodovky Allison.

Autobus bol predaný za 340 000 $ dňa 20. 3. 2022

Foto: BaT, Topcar Net

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest