Autobus ACF-Brill Model 37-P sa vyrábal pred 70 rokmi

V dnešnom článku si predstavíme autobus, ktorý vyrobila americká automobilová spoločnosť s takmer 90 ročnou tradíciou a mnohými výrobnými rekordmi.

Spoločnosť JG Brill Company takmer deväťdesiat rokov vyrábala v USA električky, medzimestské autobusy, trolejbusy a železničné vagóny; bol to najdlhšie pôsobiaci výrobca vozidiel na trhu.

Z histórie JB Brill Co.

Spoločnosť založil John George Brill v roku 1868 vo Filadelfii ako firmu na výrobu konských záprahov. Jej továrenský komplex sa nachádzal v juhozápadnej časti Filadelfie na 62. ulici a Woodland Avenue, v tesnej blízkosti trate železnice Baltimore and Ohio Railroad.2. V priebehu rokov pohltila množstvo ďalších výrobcov trolejbusov a interurbánnych vozidiel, ako napríklad Kuhlman v Clevelande a Jewett v Indiane. V roku 1944, keď sa obchodná činnosť zmenšovala, sa zlúčila so spoločnosťou American Car and Foundry Company (ACF) a stala sa ACF-Brill. Hoci spoločnosť ukončila výrobu v roku 1954, niektoré z jej vozidiel slúžili v oblasti Philadelphie až do 80. rokov 20. storočia.

ACF-Brill Model 37-P Bus

Na svojom vrchole bol JG Brill najväčším výrobcom vozidiel verejnej dopravy v USA a vyrobil viac električiek, medzimestských motorových autobusov + elektrických vozidiel a vozidiel s pohonom na plyn ako ktorýkoľvek iný výrobca. Po spojení so spoločnosťou ACF Motors Company v 40. rokoch sa im na poli autobusovej výroby začalo dariť ešte viac.
Prinášame vám fotografie autobusu ACF-Brill Model 37-P Bus. Ten bol vyrábaný od roku 1941.

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest