„Hriňovský Černobyľ“ sa zmenil na nepoznanie. Pozývame vás schladiť sa pod Poľanu

K všeobecne známym miestam, kde sa dá v sparnom lete vykúpať pribudla novinka. 30. júna 2021 doslova vstalo z mŕtvych kúpalisko v Hriňovej, ktoré domáci nazývali Černobyľom. Dlhých 22 rokov čakania na jeho obnovu sa vyplatilo. Toto miesto dnes spĺňa všetky štandardy moderného kúpaliska. Pôvodné kúpalisko v Hriňovej bolo vybudované v 70. rokoch minulého storočia. Na jeho výstavbe sa podieľali miestne Závody ťažkého strojárenstva. Od ukončenia prevádzky v roku 1999 bolo kúpalisko zatvorené a chátralo. Viac sa podobalo na smetisko ako na miesto oddychu a relaxu. Pôvodný stav kúpaliska bol veľmi nepriaznivý. Jestvujúci bazén zostal v dezolátnom stave. Dno a steny boli popraskané, došlo k odtrhnutiu stien bazénov, devastácii prepadových žľabov a zničeniu pôvodnej úpravne vody.

To všetko sa zmenilo.

Zo starého nové

Projekt spočíval v prestavbe pôvodného plaveckého bazéna. Pri prestavbe kúpaliska boli vybudované tri nové bazény vstavaním do telesa pôvodného 50 metrového plaveckého bazénu. Vybudované sú plavecký 25-metrový bazén, relaxačný a detský bazén. Chýbať nebudú vodné atrakcie. Bazény prerábali vrátane technológie so strojovňou a kolektorom. Kapacitu kúpaliska projektovali na 636 ľudí. Súčasťou stavby je plavecký bazén, bazén pre neplavcov, detský bazén, kolektory, strojovňa vrátane dodávky technológie. Zároveň sa vybudovalo zázemie kúpaliska s prevádzkovou budovou, šatňami so sprchami a stánkami občerstvenia.

V bezprostrednom susedstve mesto prevádzkuje futbalový štadión a tenisové ihriská.

 „V ďalšej etape obnovy počítame s budovaním ďalších športovísk – beachvolejbalového ihriska, skejtparku alebo pumptrackovej dráhy. Uvažujeme nad vybudovaním niekoľkých miest pre autokemping. Na mieste prírodného klziska vyrastie multifunkčná športová plocha s prekrytím v spolupráci so SZĽH,“ hovorí Stanislav Horník, primátor mesta Hriňová.

Držíme palce.

Poloha

Mesto: Hriňová

Viac informácií (otváracie hodiny + cenník): TU

Mapa: Klikni SEM, alebo na obrázok

Foto: Kúpalisko Hriňová, Stanislav Horník

„Hriňovský Černobyľ“ sa zmenil na nepoznanie. Pozývame vás schladiť sa pod Poľanu

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest