Poschodový autobus, ktorý splnil mladému páru jeden veľký sen

Domov je miesto, kde sa cítite dobre. Dnes si rozpovieme príbeh, v ktorom našla dvojica svoj domov v autobuse. 

Keď sa Charlie MacVicar (26) a jej partner Luke Walker (27) rozhodli nasťahovať k sebe, vedeli, že by to nemalo byť miesto, ktoré by pre nich vynútilo obrovské finančné záväzky. Dvojica teda začala hľadať alternatívy.

Keďže Charliin otec vlastnil pozemky v Essexe v Spojenom Kráľovstve, kde mohla s Lukeom žiť, uvažovali o viacerých nápadoch, ako ich využiť. No nakoniec si zaobstarali poschodový autobus, aby mali viac priestoru.

„Radi cestujeme a chceli sme hniezdo, do ktorého by sme sa mohli vrátiť domov a potom znova odísť a mať veľkú flexibilitu,“ povedala Charlie pre portál Bored Panda . „Milovali sme televíznu šou Úžasné priestory Georga Clarka a náš projekt bol inšpirovaný niektorými stavbami tejto šou. Premýšľali sme a naše nápady šli cez prepravný kontajner ku karavanu a nakoniec sme sa rozhodli pre poschodový autobus. “

V nasledujúcom roku Charlie a Luke tvrdo pracovali na tom, aby sa ich sen stal skutočnosťou, a s pomocou svojich najbližších ľudí to dopadlo presne tak, ako chceli.

„Ja a môj partner sme chceli žiť spolu, ale nechceli sme byť viazaní na obrovskú hypotéku alebo platiť obrovské sumy za nájom,“ povedala Charlie. „Prezreli sme veľa dvojpodlažných autobusov, ponúkaných na predaj.  Niektoré vyžadovali veľa práce a niektoré neboli dosť vysoké na 185 centimetrového Luka“. Ale šťastie bolo na ich strane a pár našiel ten pravý: autentický červený autobus Go-Ahead London Volvo Plaxton. Je zaujímavé, že iba pár mesiacov predtým, ako si ho kúpili, prepravoval cestujúcich na pravidelnej linke.

Nový život

„Ale celkovo s autobusom nebolo veľa problémov. Mali sme veľké šťastie na uspokojivý stav, v akom sme autobus kúpili,“ povedala Charlie. „Takže premena prebehla celkom hladko. Stavba na poschodí bola skôr výzva, pretože na hornej palube je podlaha mierne zakrivená, takže sme museli postaviť posteľ na mieru, vyrovnať vaňu a ďalší nábytok. “

Udržať teplo v autobuse môže byť náročné. V lete sú všetky okná výhodou, no v chladných mesiacoch cez ne preniká chlad. Pár nedávno nainštaloval nový ohrievač, ktorý k tepelnej pohode výdatne pomáha. Navyše majú dole krbovú piecku, ktorá teplo umocní.

Na druhom poschodí je spálňa, vaňa a šatňa

Teraz, aj keď Charlie a jej partner platia jej otcovi malú čiastku nájomného za parkovanie na jeho pozemku, ich výdavky na bývanie sú minimálne.

Autobus je pripojený k elektrine, WiFi, vode a na plyn.

Majú tiež dostatok priestoru na hornom a dolnom poschodí na uľahčenie práce „z domu“. Charlie pracuje ako koordinátorka logistiky, zatiaľ čo Luke pracuje pre poisťovňu.

Pred autobusom majú patio s vonkajším sedením a dvoma kozami, ktoré sa volajú Monty a Darwin.. V blízkosti majú dokonca rybník, ktorý im poskytuje pekné výhľady.

Dvojici trvalo vybudovanie domova rok.

Život v autobuse páru vyhovuje.

Charlie dodal: „Absolútne milujeme život v našom poschodovom autobuse a úprimne by sme to ani za svet nemenili. Samozrejme, že tu niekedy existujú určité nevýhody, ako napríklad udržiavanie tepla a strata tepla v zime, niekedy môže byť skutočne chladno a na druhej strane je to v lete ako skleník!“

„Máme klimatizáciu a kúrenie, ktoré sme tento rok namontovali, takže dúfame, že to zlepší náš každodenný život v autobuse! Výhody sú obrovské!“

„Krajina, v ktorej žijeme znamená, že máme veľa vonkajšieho priestoru. Sloboda možnosti cestovať tam a späť bez toho, aby ste boli pripútaní a pritom žiť spolu, je hlavným bonusom k životu na tomto mieste.“

Samotný autobus stál 2 500 libier (cca 2900€ ) a pár za prestavbu utratil okolo 15 000 libier (17 333 €). Nemenili by sme – prízvukujú obidvaja.

Foto: instagram.com/doubledeckerhome/

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest