Pickwick Stages „Cherokee“ z roku 1928 je dodnes jedným z najneobvyklejších autobusov, aké boli vyrobené

Vyhliadkový autobus „Cherokee“ bol postavený v roku 1928 a určite je aj takmer po deväťdesiatich piatich rokoch jedným z najneobvyklejších autobusov, aké svet kedy videl.

Uprostred bola vyvýšená vyhliadková plošina pre cestujúcich a pri zadnom čele boli sedadlá otočené dozadu. To preto, aby si turisti mohli dokonale vychutnať výhľad na trase EL PASO – SAN DIEGO – LOS ANGELES – SAN FRANCISCO – PORTLAND – SEATTLE. Najzaujímavejším prvkom autobusu však bola „pilotná kabína“ vodiča, umiestnená v strede prednej časti autobusu vo výške vyhliadkovej plošiny cestujúcich.

Toto obdobie sa považuje za obdobie rastu zájazdovej aj linkovej autobusovej dopravy v USA. Konštruktéri sa predháňali vo vymýšľaní čo najpohodlnejších autobusov pre ľudí, ktorých životným krédom bolo cestovanie. Darilo sa im hlavne v tom, že železniciam odlákali množstvo cestujúcich, ktorí si chceli vyskúšať jazdu v autobuse. bohužiaľ, tento autobus za rok prevádzky toho veľa nestihol. 24. októbra 1929 došlo k pádu burzy New York Stock Exchange na Wall Street. Tento deň sa označuje ako Čierny štvrtok a je považovaný za začiatok krízy. A kríza naozaj vypukla naplno. Veľkolepá linka bola časom zrušená. Čo sa stalo s autobusom nevieme.

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest