Nové autobusy pre MHD Banská Bystrica (fotogaléria)

Dňa 13.7. 2023 sa konalo predstavenie nových autobusov Iveco Urbanway pre MHD Banská Bystrica na Námestí SNP spojené s tlačovou konferenciou primátora mesta Banská Bystrica a riaditeľa závodu Banská Bystrica. Prinášame vám z tohto podujatia bohatú fotogalériu.

Na linky banskobystrickej mestskej hromadnej dopravy pribudlo 16 kusov nízkopodlažných a bezbariérových klimatizovaných vozidiel, ktoré môže využívať cestujúca verejnosť už od konca júna tohto roka. Vybavené sú USB nabíjačkami, wifi pripojením na internet, strešnou ventiláciou, cúvacou kamerou, čítačkou dopravných značiek, snímaním mŕtvych uhlov či farebne odlíšenými sedadlami pre osoby ZŤP.

Modernými prvkami sú tiež externé reproduktory pre komunikáciu s cestujúcimi. Súčasťou vybavenia je i dopytové otváranie dverí, čo zvyšuje účinnosť zabudovanej klimatizácie. Tiež je tu koncept Low Entry, ktorý garantuje bezproblémový nástup a výstup cestujúcich.

Z celkového počtu je polovica autobusov (8kusov) dlhých 18 metrov. Disponujú 43 miestami na sedenie a 106 na státie. Druhú polovicu tvoria krátke trojdverové autobusy, ktoré majú 34 miest na sedenie a 66 na státie. Kúpu nových autobusov v celom rozsahu zabezpečila podľa zmluvy naša spoločnosť – Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s., bez dodatočných dopadov na rozpočet mesta.

Zámerom samosprávy je v modernizácii MHD pokračovať. Preto bude naďalej intenzívne hľadať najlepšie možné riešenia pre naše mesto, ako aj pre obyvateľov využívajúcich verejnú dopravu.

Prezrite si fotogalériu 👇👇👇

Foto: Michal Mališ, Erik Jeffko Búda , Ján Lupták

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest