Nostalgická cesta za pamiatkami Viedne poštovým autobusom Gräf&Stift 120-ON z roku 1949

V sobotu,19.11.2022, sa vo Viedni konalo Stretnutie medzinárodného vedenia výrobcu špeciálnych vozidiel RHEINMETALL MILITARY VEHICLES. Ten svojím pôvodom siaha až k AUTOMOBILFABRIK GRÄF&STIFT. A tak toto stretnutie bolo príležitosťou a mottom sobotňajšej cesty krásne zrenovovaným autobusom GRÄF&STIFT 120-ON z roku 1949. Bol veľmi chladný deň a miestami bičoval Viedeň sneh, no zážitky z jazdy sa naozaj oplatili.

Nadšenci sa vydali na nostalgickú cestu za pamiatkami Viedne do výrobného závodu na vojenské vozidlá vo Viedni, bývalého ÖAF-Gräf&Stift, kde zažili veľmi zaujímavú prehliadku továrne pri výrobe týchto špeciálnych vozidiel.

Jazda pokračovala na nádvorie zámku Schönbrunn do Múzea kočiarov, kde sa všetci so sprievodcom vrátili v čase na začiatok (najmä cisárskej) cestnej dopravy a zároveň si mohli pozrieť najstarší automobil GRÄF&STIFT, „Kaiserwagen“ (cisársky automobil) z roku 1914, ktorý je dodnes funkčný.


Veľmi chladný deň potom príjemne ukončili predvianočným horúcim nápojom alebo dvoma na vianočných trhoch vo Viedni.

Prinášame vám fotoreportáž, v ktorej neuvidíte len autobus Gräf&Stift, ale napríklad aj historické kočiare, ktoré vám vyrazia dych.

Za krásne fotografie patrí naša vďaka www.philis-welten.at , Philis Welten Historischer Glocknerbus Nostalgische Ausflugsfahrten

www.philis-welten.at , Philis Welten Historischer Glocknerbus Nostalgische Ausflugsfahrten

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest