Mobilný dom postavený na základe starého autobusu PAZ s pohonom všetkých kolies

Zoznámime vás s obytným domom, ktorý bol tentokrát postavený profesionálmi na základe ruského terénneho mini autobusu PAZ-3206 (ПАЗ-3206).

Z histórie PAZ-3206

Už v roku 1988 vyrobila továreň PAZ tri prototypy autobusu, ktoré mali nahradiť model PAZ-3201. Ten mal tiež pohon všetkých kolies. Skutočná sériová výroba sa však začala až v roku 1995. Technicky a opticky bolo vozidlo založené na modeli PAZ-3205 bez pohonu všetkých kolies, ktorý bol v Rusku veľmi rozšírený . Odvtedy pokračovala, s malými vylepšeniami počas celého výrobného obdobia. Je známych najmenej 525 vyrobených kópií tohto autobusu. O jednej z nich bude tento príbeh.

Mobilný dom

Takýto mobilný dom bol vyrobený na základe individuálnej objednávky spoločnosťou „Avtouslugi“ (Автоуслуги)  z mesta Pavlovo v regióne Nižný Novgorod, ktoré je tým istým miestom, kde sa nachádza závod na výrobu autobusov Pavlovský. Práve jeho „výtvor“ s pohonom všetkých kolies – PAZ-3206 sa stal základom pre výstavbu obytného automobilu.

Autobus poskytol zákazník a spoločnosť Avtouslugi vykonala zásadnú opravu karosérie (automobil nebol ani zďaleka nový), ktorá z neho urobila pohodlný mobilný dom.

Výmena zadnej nápravy autobusu umožňovala použitie “sólo“ pneumatík a štandardný benzínový motor ZMZ bol vymenený za motor s pohonom na plyn. Ostatné zmeny sa dotkli interiéru automobilu. Namiesto sedadiel cestujúcich sa objavil priestranný obývací priestor. K dispozícii sú dve miesta na spanie, kuchynka s umývadlom a sporákom, chladnička, sprcha, WC, stôl a početné úložné priestory. Na strechu boli umiestnené solárne panely.

Koľko to všetko stálo?

Zákazník zaplatil za premenu „paziku“ na obytné auto 1,2 milióna rubľov (táto suma nezahŕňa náklady na pôvodný autobus). Zdá sa to veľa, no pri prepočte ruských rubľov na eurá nie je táto cena vôbec premrštená. Aspoň podľa nás. Vychádza totiž len máličko nad 13 500€.

Pozrite si fotografie:

Foto: Wroom.ru

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest