Mobilná kvapka krvi: naši zamestnanci darovali najvzácnejšiu tekutinu

 Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s. v spolupráci s mobilným odberovým tímom AGEL Merea pripravili vo svojich priestoroch dňa 10.6.2024 mobilný odber krvi. Zúčastnili sa ho zamestnanci našej spoločnosti od mechanikov cez vodičov autobusov, THP pracovníkov až po riadiacich pracovníkov, čo bolo naozaj potešujúce.

Darovanie krvi je skutočným „darom života“ , ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok. Krv sa totiž n edá vyrobiť v laboratóriu. Nedá sa v tele ničím iným nahradiť. Takže je nad slnko jasnejšie, že sa dá získať len darovaním. Zdravotníci čoraz viac apelujú na zdravých ľudí, aby prišli krv darovať. Nie je to bezdôvodné. Každé dve sekundy niekto na našej planéte potrebuje krv. A jeden odber krvi môže zachrániť až tri ľudské životy.

Darcovstvo krvi nepomáha len obdarovanému. Má pozitívne účinky aj na dracu. Málokto vie, že u darcov krvi je o 88% nižšia pravdepodobnosť srdcového infarktu a o 33% nižšia pravdepodobnosť, že ochorejú na kardiovaskulárne ochorenie. My sme sa ešte pred samotnou „Mobilnou kvapkou krvi“ snažili propagovať hlbšiu myšlienku odberu. Že je to veľmi prospešné a zároveň veľmi jednoduché. Hodina času a pár kvapiek krvi môže niekomu zachrániť život.

A najväčšia výhoda, ktorú ani jednému darcovi nikto nezoberie, je pocit po darovaní.

Vo Zvolene sa stretla skvelá partia tak darcov, ako aj pracovníkov odberového tímu. Kľúčové zvládnutie logistiky darcov a ich manažovanie v čase v samotný odberový deň prispelo k úspechu akcie. Všetkým zúčastneným naozaj veľmi pekne ďakujeme.

Video

Foto

(nezabudnite si prezrieť aj galériu k tomuto článku)

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest