Mercedes Benz O 303: možnosti a konfigurácia jeho špeciálnej výbavy bola nadčasová

Pred 49 rokmi sa začal vyrábať autobus Mercedes Benz O 303. Vďaka historickému katalógu máme možnosť pozrieť si prvky jeho špeciálnej výbavy. Tá naozaj vo svojej dobe stála za to.

Mercedes -Benz O303 bol integrálny autokar vyrábaný spoločnosťou Mercedes-Benz v rokoch 1974 až 1992. Za osemnásťročné obdobie bolo vyrobených viac ako 33 000 kusov O303.

Tieto autobusy boli známe pre ich dizajn, dobrú jazdu a kvalitu. Model po mnohé roky preferovali rôzne spoločnosti po celom svete bez ohľadu na veľkosť ich vozového parku. Získal vynikajúce výsledky pri opätovnom predaji, pričom si vždy zachoval tie jedinečné vlastnosti, ktoré z neho urobili skvelý autobus.
Rôzne konfigurácie pre rôzne potreby, punc, ktorý ho poznačil a odlíšil od konkurencie. Výbava, ako aj možnosti konfigurácie zvýrazňovali medzi všetkými jeho odlišnosťami jeho komerčnú životnosť.

Virtuálnym listovaním v katalógových súboroch budete môcť oceniť možnosti, ktoré Mercedes Benz ponúkal pri kúpe autobusov O 303.

Viac pohodlia pre vašich cestujúcich

Autobusy Mercedes-Benz radu O 303 majú sériovo všetky požiadavky, aby vaši zákazníci mohli cestovať pohodlne a bezpečne. Okrem štandardnej základnej výbavy máme k dispozícii množstvo voliteľných doplnkov pre každý účel a pre rôzne prevádzkové podmienky. Tieto doplnky sme starostlivo vybrali a otestovali. Váš zákazník chce viac než len byť odvezený; chcel by sa nechať rozmaznávať – najmä na dlhších cestách – a jednoznačne cítiť pocit bezpečia a pohodlia. Naša špeciálna výbava spĺňa tieto požiadavky: cestujúci nájde na svojom mieste opierky na nohy a lampičky na čítanie. Autobus ponúka 100 km/h bezpečnú jazdu. Vodiči alebo sprievodcovia môžu svojim hosťom ponúknuť zábavný alebo poučný program s rádiom a mikrofónom. Textilné bočné steny a strešné krytiny zaisťujú ešte väčší komfort na palube.

Katalóg ďalej vyzdvihuje kapacitu, ktorou všetky O 303 disponujú, aby cestujúci mohli pohodlne cestovať. V ponuke je veľa možností – od základnej štandardnej výbavy až po pokročilejšiu. Doplnky vybrala a otestovala značka, prispôsobila sa modelu. Opierky na nohy, svetlo na čítanie, rádio, mikrofón a detaily v textilných poťahoch na bočných stenách a streche zaručujú ešte väčší komfort na palube. Ručný mikrofón stereo rádia a kazetového prehrávača, k tomu „labutí mikrofón“. O 303 obsahuje brušné bezpečnostné pásy na prvých sedadlách. Individuálne lampičky na čítanie pre každého pasažiera, ktyoré dodávajú dodatočný nádych pohodlia. Obloženie bočných panelov môže byť plastové alebo s kobercom.

Pohodlie na dlhej ceste

Váš pasažier, ktorý často trávi dlhý v práci, sa chce na palube cítiť ako doma. Určite nechcete, aby sa plán pokazil kvôli individuálnym túžbam. Palubná kuchynka, chladnička, klimatizácia, vešiak a toaleta sú servisné zariadenia, ktoré vám spríjemnia dlhé cesty a zabezpečia ich hladký priebeh.

Kuchynka môže byť umiestnená podľa rozmiestnenia dverí, centrálna alebo zadná. Jej súčasťou je ohrievač vody, kávovar a chladnička. Na obrázku vidíte kuchyňu v centrálnej časti vedľa druhých dverí.
Prídavné turbo strešné prieduchy zabezpečujú prúdenie vzduchu v horúcich priestoroch, klimatizačné jednotky majú výkon potrebný pre ochladenie O 303 a výbava dokonale ladí s estetikou autobusu, nehovoriac o vykurovacom systéme.

Chemické toalety pre O 303 sú k dispozícii a môžu byť namontované vpravo vzadu alebo pod chodbou pred centrálnymi dverami. Sú vybavené umývadlom, nádržou na vodu. Ďalej tu nájdete sklenené zrkadlo, zásobník na uteráky, zásobník na mydlo, zásobník na papier a vešiak na šaty.

Kvalitné vybavenie vo vnútri

Pre konfiguráciu interiéru O 303 je ponuka pestrá, zaručujúca odolnosť. Rôzne farby a aspekty materiálov umožňujú prispôsobiť každý autobus vkusu klienta. Mercedes Benz tu uvádza len časť možností, ktoré zahŕňajú nátery, typy podláh atď. Ďalšie podrobnosti a katalógy vám poskytne najbližší zástupca značky. 

1 K dispozícii sú komfortné výletné sedadlá s bočným nastavením.
2 luxusné výletné sedadlá
3 Textilné čalúnenie vytvára ešte väčší komfort v autobuse. (výber)
4 možnosti výberu poťahových spĺňajú všetky želania.

Technika všetkých modelov série O 303 je rokmi testovaná a aktualizovaná.
Pre špeciálne použitie, ako sú horské cesty, odporúčame sériu extra techník. Z hľadiska robustnosti, hodnoty odolnosti a životnosti ani so základným vybavením nebude výkon v žiadnom prípade horší.

Podrobnosti o vonkajšom vybavení

Pohodlné predné, stredné alebo zadné dvere a izolačné zasklenie sú komfortné prvky, ktoré vaši cestujúci ocenia. Zadný spojler zabraňuje hromadeniu nečistôt na zadnom skle pri sériách RHP a RHH.

Atraktívny dizajn laku je pre vás tou najlepšou predajnou pomôckou. Pracujeme s prvotriednymi lakmi s dlhodobými výhodami po celé roky, vďaka antikoróznym úpravám. Pre podnikateľa to znamená: vyššia úžitková a predajná hodnota autobusu. 
V tejto chvíli môžeme urobiť len prvý dojem o rozmanitosti našich variantov laku, náš oficiálny zástupca vás bude informovať o rôznych dostupných dizajnových možnostiach.

Foto: Daimler, Mercedes-Benz

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest