III. Medzinárodné stretnutie Ikarusov Tapolca 2022 objektívom Stanislava „Szali“ Skuráka (100 fotografií)

Nášho fanúšika, priateľa a stabilného prispievateľa Stanislava môžeme právom nazvať vysunutým spravodajcom facebookového profilu našej spoločnosti. Veľkú radosť nám urobil 8. mája, kedy cestoval do Maďarska a poslal nám odtiaľ nádherné fotografie.

III. Medzinárodné stretnutie Ikarusov sa druhý májový víkend 2022 konalo v meste Tapolca. Medzi najväčšiu turistickú atrakciu tohto kúpeľného mestečka síce patrí jazerná jaskyňa, Cieľ Stanislavovej cesty bol pre nás ešte zaujímavejší…

Mestečko Tapolca je ideálnym miestom na oddych. Ponúka príjemné prechádzky a mnoho kultúrnych podujatí

Maďarské autobusové poklady

Prvé stretnutie Ikarusov sa konalo v Tapolci v roku 2016 s cieľom zorganizovať podujatie v Maďarsku, kde by široká verejnosť mohla spoznať poklady maďarského autobusového priemyslu. Podujatie je „sesterským podujatím“ stretnutia Ikarus v Nemecku, čo znamená, že medzinárodné stretnutie Ikarusov sa koná v Tapolci v párnych rokoch a v Nemecku v nepárnych rokoch. Na tohtoročnom podujatí sa zúčastnilo množstvo legendárnych autobusov, od Ikarusu 31, 55 a 66 až po Ikarus 260.

Návštevníci sa mohli kochať pohľadom na 77 autobusov z Maďarska, Poľska a Nemecka, mapujúc 66 ročnú históriu značky Ikarus.

Premiéru tu mali aj špeciálne typy ako Ikarus 661, Ikarus 481, či Ikarus 396 pôvodne používané v Anglicku.

Čo bolo najzaujímavejšie? Stanislav má jednoznačnú odpoveď: „Nás najviac zaujal poschodový špeciál!“ A práve o ňom si už čoskoro budete môcť na našej stránke prečítať veľmi zaujímavý článok.

Prelistujte si teda s nami veľkú galériu historických Ikarusov.

Foto: Stanislav Szali Skurák

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest