HJ ATV6 – terénny autobus poháňaný šiestimi kolesami s priemerom 1,4 metra!

Dnes vám predstavíme terénny autobus s otvorenou strechou, ktorý má neuveriteľnú dĺžku 10,7 metra a naozaj stojí na 1,4-metrových kolesách.

Ak plánujete svadbu v štýle „safari“ – bude tento autobus jedinečným svadobným vozidlom pre vašich hostí! Asi takto nejako by znel reklamný slogan pre toto vozidlo, ak by sa malo objaviť v portfóliu špecialistov na svadobné hostiny. A možno sa aj objaví.

Kúp na jeden klik!

Online nakupovanie je populárne kvôli súčasnej situácii s pandémiou tak, ako nikdy predtým. Ak nehľadáte oblečenie, elektrické prístroje a podobne, ale do vyhľadávacieho poľa na Alibaba zadáte názov HJ ATV6, budete ohromení. Momentálne je na predaj šesťkolesový vyhliadkový autobus s odnímateľnou strechou. Na platforme online nakupovania existuje prekvapivé množstvo variantov tohto „monster“ autobusu. Každý z nich má veľmi odlišné technické údaje. Tak sme si „nakonfigurovali“ jeden . Jeho cena je 90.102 €. Ale pozor! Ak si objednáte 20 kusov a viac, budete ho mať za necelých 70.500 €. No nekúp…

Výkon až 311 HP a hmotnosť až do 25 ton

Nami vybratý autobus je dlhý 8,8 metra, no dá sa kúpiť aj takmer 11 metrový. Ak naň ukotvíte konštrukciu pre strechu, bude mať výšku 3,58 metra. Autobus je vyrábaný spoločnosťou Hubei Haojing. Je to čínsky výrobca autobusov, ktorý si podľa vlastného vyjadrenia 25 rokov vyskúšal aj pôsobenie v oblasti elektrických vozidiel. Autobus, prezývaný aj „Dune monster buggy“, ktorý je poháňaný šiestimi kolesami s priemerom 1,4 metra, však do tejto kategórie nepatrí. Poháňa ho 8,9-litrový naftový šesťvalec Cummings s výkonom 260 koní. Krútiaci moment by mal byť 748 newtonmetrov. Ak sa jedná o optimalizovaný motor Cummins, k dispozícii by mohli byť aj verzie do 311 HP. Maximálna rýchlosť je 95 kilometrov za hodinu.

Ďalšie údaje

Tento gigant je ovládaný elektronicky ovládaným posilňovačom riadenia na ľavej strane a manuálnou deväťstupňovou prevodovkou. Pre cestujúcich ponúka až 25 sedadiel, ktoré sú namontované v usporiadaní 2 + 1. Na zadnej strane 13-tonovej HJ ATV6 je vchod v podobe vyklápacieho schodiska. Jeho maximálna prípustná celková hmotnosť je 25 ton. K dispozícii je tiež menšia verzia modelu 4×4.

Foto: alibaba.com

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest