Chlebobus nie je len tak hocijaký autobus

Starý autobus KaVZ – 3976 (КаВЗ-3976) premenila partička nadšencov z Ruska v pojazdnú predajňu pečiva a cukroviniek. V septembri sa po prvýkrát predstavil špeciálny autobus – pojazdná predajňa, ktorý bol vyrobený v dielňach ťumenských automobilových nadšencov „Auto Emotion“ pre pekársku spoločnosť „Бисквитный двор“, ktorá denne produkuje viac ako 30 rôznych typov chleba, 40 druhov koláčov a pečiva a veľké množstvo ostatných cukrárskych výrobkov.

Rekonštrukcia autobusu trvala dva roky a vy si ju v obrazovom spravodajstve môžete pozrieť v galérii k tomuto článku.

Domáci ho poznajú pod názvom „Горячая хлебовозка“ – Horúci chlebobus. Pod kapotou je benzínový motor V8 ZMZ-53 s objemom 4,3 litra, ktorý dostal štýlové puzdro vzduchového filtra s pochrómovaným povrchom. Majstri tiež vyrobili vlastný výfuk v štýle „mini gun“, ktorý umožňuje motoru znieť ako najlepšie americké „hard“ autá. Výfuk je vyvedený po boku motora pred dverami vedúcimi do priestoru pre cestujúcich.
Mriežka chladiča a kapota so stúpajúcimi stranami boli prevzaté z nákladného auta ZIL-157. Autobus nielenže púta pozornosť, ale jeho majitelia tiež umožňujú domácim, ktorí majú záujem, aby v jeho útrobách predávali svoje vlastné výrobky. Palec hore za nápad!

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest