Autobus Škoda 706 RTO premenila partička z Ruska na ZOMBIE-BUS

Či chceme, alebo nie, sviatok s názvom Halloween sa zakorenil v Európe. So svojským poňatím strašidelných symbolov predvečera Sviatku všetkých svätých prišli vlani v Rusku nadšenci historickej dopravy. Partička skvelých ľudí, ktorých možno každoročne stretnúť na Festivale retro techniky „FORTUNA“ (Фестиваль ретротехники „ФОРТУНА“) si zobrala na „paškál“ autobus Škoda 706 RTO. Tento konkrétny autobus poznajú fanúšikovia nášho facebookového profilu z mnohých albumov ako „autobus, ktorý prežije zombie – apokalypsu“. A práve o ňom chystáme aj sem, na náš web, sériu článkov.

Dnes si ho však predstavíme v podobe, akú mu prichystali ruskí „maskéri“.

V novembri 2019 lákal spolok FORTUNA svojich fanúšikov na netradičnú halloweensku show slovami:

„Ahojte!
Viete, čo je skutočná hrôza? Nočnou morou všetkých obyvateľov mesta na Halloween je strašidelný zombie bus !!!

Mimochodom, ide o československý autobus Škoda 706 RTO zo zbierky našich priateľov a stálych účastníkov festivalu FORTUNA ★★★ RETRO-BUS: SPÄŤ V ZSSR! ★★★ ! Poznávacia značka z drsného Čeľabinsku dodávajú tomuto zombie autobusu zvláštnu pikantnosť.“

A tak sa naozaj zombie – bus objavil. Ako spomienku si môžete pozrieť fotografie z minuloročnej Halloween show.

Takto vyzeral za bieleho dňa

A my už len dodáme, že tento autobus Škoda 706RTO svoje najkrajšie roky strávil v ruskom Čeľabinsku ako pojazdná lekárska stanica a dnes ho môžete vídať napríklad počas prehliadok automobilových veteránov v Petrohrade (Sankt-.Peterburgu).

Materiál o ňom zverejníme na tejto stránke už čoskoro.

Nakoniec ešte P.S.: Celé hrôzostrašné lakovanie bolo rozpustné vo vode a autobus bol následne bez väčších ťažkostí vyčistený.

Za foto patrí naša veľká vďaka: Фестиваль ретротехники „ФОРТУНА“

Fotogaléria

Videogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest